blank

Sekmadienį Šv. Baltramiejaus atlaidais ir sakralinės muzikos koncertu bažnyčioje baigėsi tris dienas Žiobiškyje tukęs šurmulys…

 

Papildyta:

Į Šv. Baltramiejaus šventę Žiobiškyje sugužėjęs nemažas būrys svečių šeštadienį savo jėgas išbando sporto aikštelėje: krepšinio turnyre 3×3 iki vėlyvos popietės dėl nugalėtojų titulo kausis 8 komandos, tinklinio turnyre – 4 komandos. Pasak turnyro sekretorės žiobiškėnės Eglės Griciūtės, sportininkai mėgėjai į Šv. Baltramiejaus šventę sugužėjo iš Ukmergės, Užpalių, Maineivų, Kavoliškio, Čedasų, Utenos ir Rokiškio. Turnyro vyriausiasis teisėjas – Arūnas Černiauskis, taip pat teisėjauja Andrius Rinkevičius ir Antanas Tigrūdis. Jauniausiam turnyro dalyviui – 14, vyriausiam – 48-eri.

Mažųjų šventės dalyvių džiaugsmui – rėmėjų dovanotas batutas ir animatorė Pepė Ilgakojinė.

Penktadienį startavo visą savaitgalį Žiobiškyje (Rokiškio kaimiškoji sen.) vyksianti Šv. Baltramiejaus šventė – atlaidai.

Didžiulį būrį svečių sutraukiantys ir savotiška kraštiečių susitikimo švente tradiciškai virstantys Šv. Baltramiejaus atlaidai Žiobiškyje šiemet šurmuliuos net tris dienas. Startas šventei duotas dar penktadienį: Rokiškio rajono savivaldybės J. Keliuočio bibliotekos Žiobiškio filiale buvo pristatyta nuotraukų paroda “Žiobiškio kaimo tradicijos 1950-1980 m.”. Parodą ruošusi bibliotekininkė bei bendruomenes pirmininkė Virginija Ardavičienė “Gimtajam…” teigė, jog kelis kaimo istorijos dešimtmečius menančios fotografijos buvo paimtos iš Leonijos Jočienės, Nijolės Spietinienės ir Alvyros Krasauskienės asmeninių nuotraukų archyvų. “Fotografijų paroda turės tęstinumą – šiemet į Šv. Baltramiejaus atlaidus suplūdę žiobiškėnai ir kaimo svečiai turės galimybę pažvelgti į nuotraukose užfiksuotą Žiobiškio kaimo kultūrinį gyvenimą, saviveiklininkų veiklą ir pan. Kitąmet senuose archyvuose ieškosim fotografijų, kuriose užfiksuotas kaimo bažnyčios bendruomenės gyvenimas ir kt.”, – pasakojo V. Ardavičienė.

Žiobiškio bibliotekoje pristatyta fotografijų paroda, atspindinti kultūrinį kaimo gyvenimą 1950-1980-aisiais metais:

Tradiciškai Šv. Baltramiejaus atlaidų išvakarėse startavo ir jaunųjų žiobiškėnų spartakiada, kurioje savo jėgas, greitį ir rankos taiklumą smiginio bei sportinių estafečių rungtyse išmėgino dešimt 6-13 m. amžiaus vaikai. Estafečių rungtyje sėkmė buvo “Žalgirio” komandos pusėje, tuo tarpu “Žvaigždžių” komandai atiteko garbinga antroji vieta.

Smiginio varžybose taikliausias buvo Ugnius Rapas, antra vieta atiteko jo broliui Agniui Rapui, trečioji – vasaroti pas tetą iš Jungtinės Karalystės atvykusiai Atėjai Žukauskaitei.

Atitrūkti nuo buities darbų ir pajausti artėjančią šventę žiobiškenus kvietė ir kaimo bendruomenės namuose “užvirusios” naminio muilo gamybos dirbtuvėlės: šios veiklos entuziastės patariami ir pamokomi, po kvapnų, natūralų rankų darbo muiliuką be cheminių kvapiklių ir dažiklių namo išsinešė kiekvienas nepatingėjęs tam skirti šiek tiek laiko ir fantazijos.

Naminio muilo gaminimo dirbtuvėlės (A. Kežutienės ir A. Mackuvienės nuotr.)

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: