Gimtasis Rokiškis Aktualijos „Žiobiškio kompleksas“: metai buvo pelningi, bet savininkas pernelyg nesidžiaugia

„Žiobiškio kompleksas“: metai buvo pelningi, bet savininkas pernelyg nesidžiaugia

Ričardas Valiulis UAB „Žiobiškio kompleksas“ vadovauja jau septintus metus. Per juos būta visko – ir kiaulių maro iššūkių, ir nepakeliamai žemų mėsos supirkimo kainų, kuriomis skųstasi dar užpernai, ir geresnių atsigavimo laikų, kurie buvo pernai. Bet žemės ūkio įmonės savininkas ir vadovas džiaugtis neskuba, dažniau vardina problemas, su kuriomis susiduria.

831
0

Komplekso kiaulidėje vienu metu auginama daugiau kaip 6000 kiaulių, o per mėnesį parduodama apie 1000 bekonų. Kiaulių augintojų asociacijos duomenimis, Lietuvoje užauginama tik 43 proc. reikalingos kiaulienos kiekio.

Darbo rankų trūksta

„Žiobiškio komplekse“ dirba 16 žmonių ne tik iš paties Žiobiškio, darbininkai atvažiuoja ir iš kitur, bet darbo rankų trūksta, ypač sunku rasti gerų traktorininkų. Įdomus faktas, jog moterų atlyginimai komplekse, bent taip liudija poros metų senumo oficialūs duomenys, kiek didesni negu vyrų. Paklaustas, kodėl taip yra, R. Valiulis sako, jog moterys neretai užima atsakingesnes pareigas, pavyzdžiui, buhalterės. Be to, daugiau mokama tam, kuris daugiau dirba, o moterų būna ir tokių, kurios atlieka dviejų vyrų darbą – kaip tokiai nemokėsi. Vyrų neretai būna tokių, kuriuos reikia apmokyti, pirštu parodyti. „Atsiunčia iš biržos traktoristą, kuris nieko nemoka, reikia mokyti – aš juk ne kokia mokykla. Samdai žmogų, kad dirbtų, o jo vienintelis klausimas: „Kiek mokėsi?“, o ką pats moka, ką gali, nekalba“, – sako R. Valiulis.

Metai buvo pelningi, bet… yra „uodegų“

2023 metais komplekso veikla buvo pelninga. Prieš tai dveji metai buvo nuostolingi. Išgyventi pavyko, nes grūdų, pašarų priedų, kukurūzų tiekėjai buvo geranoriški ir palaukė vėluojančių atsiskaitymų. Dabar iš tų metų „besitempiančios uodegos“ dar neleidžia ramiai gyventi, skolos niekur nedingsta ir bankai laukti nenori.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus