Tomas Didžiulis.

Kaimų pavadinimai – tik vietinių galvose

Tik gal pirmiau reikėtų pasistengti ženklus pastatyti prie dar gyvuojančių kaimų, kurių pavadinimus težino vietiniai? Tokių kaimų visoje šalyje, o ir Rokiškio rajone – apstu: nei ženklo, nei nuorodos. Kaip surasti tokį specialiosioms tarnyboms, nevietiniams gyventojams? Smulkmena? Kai šimtai pensininkų laiku negavo pensijų, nes pasikeitę išnešiotojai nerado adresų, tai jau nebeatrodė smulkmena.

Su tokia problema susidūrė ir Vilių kaimo (Panemunėlio sen.) gyventojas, ūkininkas Tomas Didžiulis. „Ūkio produkciją pardavinėju ne tik turguje, bet ir internetu, niekaip negaliu paaiškinti pirkėjams, kaip pasiekti Vilių kaimą, kuriame įsikūręs mano ūkis. Kelią bandau nupasakoti remdamasis gamtos ženklais – prie posūkio akmuo, prie medžio sukti kairėn ir t. t. Absurdas, turėtų būti informacinis ženklas“, – piktinosi T. Didžiulis.

Ūkininkas įsitikinęs, kad jokie popieriniai projektai nepadės žmonių grąžinti į kaimus ar regionus, jeigu net tokios smulkmenos kaip kaimo, vietovės informacinis ženklas tampa ilga kova.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų