Asociatyvi nuotr.

Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) atstovė spaudai Rita Skavičienė priminė, kad nuo 2013 metų, įsigaliojus naujos redakcijos Žemės mokesčio įstatymui, keitėsi žemės mokestinė vertė, nuo kurios skaičiuojamas žemės mokestis: žemės sklypo mokestine verte nuo 2013 metų laikoma to sklypo vidutinė rinkos vertė, o atskirais atvejais – individualaus žemės vertinimo būdu nustatyta jos vertė. Žemės mokesčio tarifus nuo 0,01 proc. iki 4 proc. žemės mokestinės vertės patvirtina kiekviena savivaldybė individualiai.

Per penkerius metus žemės vidutinės rinkos vertė nekito – kito tik už ją mokamas mokestis, kadangi buvo numatytos pereinamojo laikotarpio lengvatos, t. y. žemės savininkams nuo 2013 metų nereikėjo mokėti viso priklausančio mokesčio. Kad jie išvengtų staigaus šio mokesčio padidėjimo, įstatyme ir buvo numatytas pereinamasis penkerių metų laikotarpis (nuo 2013 iki 2017 m.) ir mokestis didėjo pamažu. Visas mokestis mokamas tik nuo 2017-ųjų.

Nuo ko priklauso žemės mokesčio dydis ir kaip jis kito nuo 2013 metų? R. Skavičienė informavo, jog žemės mokesčio dydis priklauso nuo mokestinės sklypo vertės, taip pat nuo savivaldybių patvirtinto žemės mokesčio tarifo ir nuo savivaldybių patvirtintų lengvatų.

Be to, 2013–2017 metų mokestiniais laikotarpiais žemės mokesčio dydis priklausė ir nuo taikomų žemės mokestinės vertės pereinamojo laikotarpio nuostatų, kitaip tariant, žemės savininkai 2013 m. mokėjo 20 proc. priklausančio mokesčio, 2014 m. – 40 proc., 2015 m. – 60 proc., 2016 m. – 80 proc., o 2017 m. – 100 proc.

Duomenys, kiek sumokėta žemės mokesčio, bus tik po lapkričio 16 d., t. y. tuomet, kai sueis terminas sumokėti žemės mokestį.

 

sostinė

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rimas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Rimas
Rimas

Valstybinis reketas. Už savo sunkiai uždirbtą žemę turiu mokėti dar kažkokius mokesčius. Kodėl turtas nelygus turtui. Mokėti už butus, už namus, už mašinas nereikia. Žemė kažkuo ypatinga?