Iš žemės „išpūstas“ šis nuotekų rezervuaras sodybos šeimininkei sukėlė šoką. PRAAD nuotr.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio agentūros pareigūnai patikrino dalies Taikos, Kaštonų bei Našio gatvių gyventojų kiemus. Du antanašiškiai net neneigė buities nuotekas išleidžiantys į drenažo sistemą. Dėl to jie bus „apdovanoti“ administracinio nusižengimo protokolais, baudomis bei įpareigojimais atsijungti nuo drenažo sistemos. Tikrintuose kituose Antanašės kaimo kiemuose visos talpyklos buvo sklidinos. Todėl, aplinkosaugininkų manymu, tikėtina, kad prisijungimų prie drenažo sistemos nėra.

Kai kurie gyventojai nurodė turintys buities nuotekų valymo sutartis su UAB „Rokiškio vandenys“ ir jas pateikė. Dalis antanašiškių sutarčių neturėjo, bet tikino nuotekas atiduodantys neįvardintiems vežėjams. Žmonės pareigūnams aiškino nesidomintys, kur tie vežėjai jų nuotekas išgabena.

Per patikrą aplinkosaugos pareigūnai išklausė ir neįtikėtiną istoriją apie „bombą“. Našio gatvės gyventoja gamtos sergėtojams pasakojo, esą kieme ji turėjo požeminę talpyklą, į kurią iš namo tekėjo nuotekos. Kai nuotekos buvo ištrauktos ir išvežtos, sodybos šeimininkė nustėro: pro langą pamatė, kad iš žemės ėmė kilti tuščia talpykla, o netrukus ji buvo tiesiog „išspjauta“. Taip nutiko todėl, kad nuotekų kaupimo talpykla buvo neteisingai įrengta.

Pagal aplinkos ministro patvirtintus reikalavimus nuotekų kaupimo rezervuarai privalo būti uždari, sandarūs (gamykliniai, ne savadarbiai). Naujai įrengiamų nuotekų kaupimo rezervuarų minimalus tūris turi būti toks, kad sutalpintų per septynias dienas objekte susidarančias nuotekas, būtina  periodiškai tikrinti rezervuaro sandarumą. Draudžiama bet kokias nuotekas tiesiogiai išleisti į aplinką, požeminį vandenį ar skleisti ant žemės paviršiaus (išskyrus numatytas išimtis).

Paviršinio vandens surinkimo sistema (drenažas) surinktą vandenį nukreipia į Našio ežerą. Drenažas veikia tol, kol jis neužkemšamas fekalijomis ir pan. Antanašės gyventojų buities nuotekas priima Obelių biologinio nuotekų valymo įrenginiai, esantys 3 km nuo gyvenvietės. Juos eksploatuoja UAB „Rokiškio vandenys“.

GR ir PRAAD inform.

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie