Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos archyvo nuotr.

Apytiksliais rugsėjo 27 d. duomenimis, rajone likusių nenuimtų žemės ūkio kultūrų (javų, rapsų, bulvių ir kitų), kurios jau nebebus nuimtos, plotas siekia 7 tūkst. 700 ha. Tai sudaro ne mažiau kaip 14 proc. 2017 m. pasėto ploto (55 tūkst. 482 ha). Dėl nenuimto derliaus nuostoliai siekia daugiau kaip 3 mln. 150 tūkst. eurų.

Į nuostolius įskaičiuojama prasta derliaus, skirto pašarams ir pardavimui, kokybė, papildomos išlaidos derliaus nuėmimui, grūdų džiovinimui, nuostoliai dėl negalimų pasėti pūdymų 2018 m. derliui, taip pat įsipareigojimų netesybos. Prie liūčių nuostolių priskiriami ir šį rudenį 2018 m. derliui pasėti ir dėl drėgmės pertekliaus pražuvę žieminių rapsų, kviečių pasėliai.

„Laikytina, kad nuostoliai dėl prastų šių metų meteorologinių sąlygų sudarytų   ne mažiau nei 7 mln. eurų“, – teigė minėtus skaičius pateikusi rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė.

Duomenys tikslinami, nes anksčiau nebuvo įtraukti grikių pasėliai, be to, pasitaikė viena giedra savaitė, per kurią ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių technika galėjo įvažiuoti į pradžiūvusius laukus. Specialistės manymu, daugiausiai nukentėjo smulkieji ir savų kombainų neturintys ūkininkai.

Šiuo metu ūkininkai prašomi patikslinti duomenis ir žuvę pasėliai bus suskaičiuoti iki lapkričio 1 d.  Tik tada Žemės ūkio ministerija įvardys savivaldybes, kuriose patirti didžiausi nuostoliai. Surinkti duomenys bus reikalingi sprendžiant klausimus dėl žemdirbių sutartinių įsipareigojimų vykdymo, galimų sankcijų netaikymo, tiesioginių išmokų mokėjimo terminų paankstinimo.

Šalyje žemdirbių patirti nuostoliai dėl šių metų derliaus praradimo, pirminiais duomenimis,  vertinami 40 mln. eurų.

 

anykščių

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SAULĖskaitytojasEla Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
SAULĖ
SAULĖ

Labai visi tikimės pagalbos , bet pagalba tik žodinė, tikrai galvojome, kad savivaldybė supranta ūkininkus, bet gavome jau žemės mokesčių lapus , ir ten yra parašyta , laiku nesumokėjus , mokėsite delspinigius. Kodėl Kaunas supranta savus ūkininkus , ir atleidžia juos nuo mokesčio ?

skaitytojas
skaitytojas

Gaila žmonių darbo.

Ela
Ela

Pataisau, kol išdžiūvo ir vėl pradėjo lyti