Žalieji kryžiai pasirodė ir rajono laukuose – Šetekšnų kaime. Skaitytojų nuotr.

Taip šalies žemdirbiai pradeda pirmąjį taikios ir tylios visuotinės protesto akcijos etapą „Žalieji kryžiai“, jais atkreipdami visuomenės dėmesį į priimamus politinius sprendimus, kurie žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis. Kryžių statymu protestuojama prieš žemdirbio vardo menkinimą ir jo amato žlugdymą, kas kerta vieną pagrindinių valstybės saugumo ramsčių – aprūpinti savo piliečius saugiu maistu. Ši akcija – pirmoji žinutė visuomenei ir politikams, kad beatodairiškai naikinant žemės ūkį, sunaikinamas visas lietuviškas kaimas – tautiškumo lopšys.

Kaip skelbia Elta, pirmieji protestuoti prieš žemės ūkio politiką, statydami laukuose žaliuosius kryžius, šį rudenį pradėjo Vokietijos ūkininkai. Lietuvoje dabar tokią protesto akciją surengė kelios žemdirbių organizacijos – Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Ūkininkų sąjunga, žemės ūkio bendrovės. Žalieji kryžiai, anot akcijos rengėjų, statomi už derlingą dirvožemį ir sveiką aplinką, sveikus augalus ir gyvulius, už sveiką ir skanų maistą. Tokie kryžiai statomi prieš visuomenės ir žemdirbių supriešinimą, prieš kainas, kurios žemesnės už savikainą, prieš nuolat didėjančius mokesčius, ūkių nuvarymą nuo žemės, nepakeliamą biurokratinę naštą bei prieš Lietuvos žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje.

Keliasdešimt žemdirbių organizacijų vienijantys Žemės ūkio rūmai, anot jų atstovės Sonatos Kisielienės, nedalyvauja žaliųjų kryžių akcijoje. Tačiau greitu laiku, gruodį, rūmai organizuoja 20 žemdirbių atstovų išvyką į Briuselį. Ten Lietuvos žemdirbiai protestuos prieš ES bendrosios žemės ūkio politikos sprendimus, kuriais vidutiniškai vienam ūkininkui ES tenka po 266 eurus išmokų už hektarą dirbamos žemės, o Lietuvos ūkininkui – tik po 180 eurų už ha.

GR ir Eltos inform.

 

azija

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RokasPirmininkas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Pirmininkas
Pirmininkas

Kodėl žaliuosius kryžius neneša ten, kur iš tiesų reikėtų? Kas superka pieną už grašius, kas skriaudžia pieno gamintojus? O tie, kurie turi žemės ir augina javus, dar gauna išmokas už žemę,- nenuvarysi taip lengvai į ubagus.

Rokas
Rokas

„Žaliųjų kryžių“ proteste taip pat protestuoja ir pienininkai. Tačiau šis protestas labiau specializuotas prieš Lietuvos Seimo norimus priimti sprendimus, nei pieno kainos kelimą. Išmokas gauna visi ūkiai: pieno, gyvulių, augalų. Šiuo protestu tikrai nenorima atkreipti dėmesio tik į vieną ūkio šaką. Ūkininkai nori parodyti savo vienybę, bei išsaugoti Lietuvos kaimus, ūkius nuo išnykimo.