R. Keliuotytės nuotr.

Kraštotvarkos specialisto miestas neturi

Rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjos Danguolės Dagienės pasiteiravome, ar miestas turi bendrą želdynų ir žaliųjų zonų koncepciją? Ji nukreipė „Gimtąjį…“ atsakymo teirautis skyriaus vyriausiosios specialistės Audronės Gavėnienės – esą kraštotvarkos sritis priskirta jai. Vyriausiąją specialistę tai gerokai nustebino – ji paaiškino dirbanti su kultūros ir istoriniu miesto paveldu, o su kraštotvarka neturinti nieko bendra. Nei jos išsilavinimas, nei pareigybinės funkcijos su šia sritimi jos nesisieja.

Tiesa ta, kad miestas tiesiog neturi kraštotvarkos specialisto, todėl fragmentiškai tenka tuo užsiimti kitiems skyriaus darbuotojams. Būtent todėl miestas ir negali pasigirti bendra žaliojo veido koncepcija. Žaliosios zonos ir želdynai formuojami pagal atskirus miesto tvarkymo projektus ir juos planuoja tų projektų vykdytojai. Jeigu tvarkoma kuri nors miesto gatvė ar vieta, to projekto autoriai numato ir apželdinimo galimybes: kur ir kokius medžius, augalus vietoj išskirstų sodinti.

A. Gavėnienė sakė, kad pagrindinis žaliasis miesto projektas numatytas palei Laukupės upelį. Čia bus tvarkomos pakrantės ir erdvės nuo Rokiškio dvaro tvenkinių iki Pandėlio gatvės – iš viso apie 6 ha.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

bangenis

5
Rašyti komentarą

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ValdaPetrasHenkaSaulėBevardis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Valda
Valda

Kada pagaliau bus nešama atsakomybe už savo pareigas valdiškose institucijose?! Kiek gi galima nieko nedirbant gauti atlyginimus?!

Petras
Petras

Konservatoriai pakartotinai savo vadu isrinko bedarbi ir t. t. Sudroz jis rajona, kaip tevo firma sudroze…

Henka

Geriau nebus, nes Pentagonas dabar prie gelezinkelio…

Saulė
Saulė

Kai jums rajono „architektė“? Net nežino kas už ką pačios skyriuje atsakingas. Visų miestų įvaizdžius ir formuoja miestų architektai! Kadangi pas mus į gebėjimus nežiūrima o svarbu tik priklausomybė socdemų partijai, tai toks ir miesto grožis…

Bevardis
Bevardis

Visi miestai sutvarkyti, zaliuojantys tik musu Rokiskis nuskriaustas. Neturi miestas seimininko