Jelgavos ledo skulptūrų festivaliui – 20 metų. Festivalio tema – „Svajonės“. R. Keliuotytės nuotr.

Pirmas žvilgsnis į Jelgavą – iš apžvalgos bokšto

Į Jelgavą išsiruošėme vasario 11-ąją, sekmadienį, – paskutiniąją festivalio dieną. Ir taikėme patekti miestą jau gaubiant sutemoms – įvairiai apšviestos ir tamsoje švytinčios skulptūros tokiu metu kur kas įspūdingesnės. Atvykę apie 17 val. dar suskubome pakilti į Švč. Trejybės bažnyčios – vienos iš pirmųjų Europoje pastatytų mūrinių liuteronų parapinių šventovių – bokštą, iš kurio pasigrožėjome miesto panorama. Bokšto aukštis siekia 50,17 m, jame veikia Turizmo informacijos centras, įvairios istorinės ekspozicijos, restoranas, o paskutiniajame, 9-ajame, aukšte įsikūrusi apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria Jelgavos panorama. Naudodamiesi specialiai tam skirtais monitoriais, lankytojai gali apžiūrėti miestą iš arčiau.

Festivalis – jubiliejinis

Iš aukštai pasigrožėję miestu, nusileidome į aplinkinėse erdvėse vykstantį tarptautinį ledo skulptūrų festivalį, kurio šiųmetė tema – „Svajonės“. Skulptoriai temą interpretuoja įvairiai – vieniems svajonės yra susijusios su ateities viltimis ir planais, kitiems – su neribotomis vaizduotės ir laisvės teikiamomis galimybėmis, kurias įmanoma įgyvendinti tik svajojant.

Šiemet festivalis šventė 20-metį, todėl organizatoriai jam pasirengė ypač rūpestingai. Sukakties proga festivalis pirmą kartą vyko trijose vietose: Pašto saloje, Janio Čakstės bulvare ir Hercogo Jėkabo aikštėje. Festivalyje dalyvavo 30 profesionalių skulptorių iš 10 šalių: Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Airijos, Portugalijos, Norvegijos, Nyderlandų, Ukrainos, Bulgarijos ir Kinijos. Jie eksponavo 45 skulptūras.

Norinčiųjų, pasirodo, buvo kur kas daugiau. Jelgavos miesto savivaldybės įstaigos „Kultūra“ organizuotame eskizų atrankos konkurse buvo gautos 78 menininkų paraiškos ir 139 ledo skulptūrų eskizai.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie