J. Kačerausko nuotr.

„Naujuoju įstatymu bus nustatyta ne tik nuolatinė kariuomenės struktūra, bet ir jai sukomplektuoti reikiamo personalo ribiniai skaičiai, kurie bus keičiami ne kasmet, bet tik įvykus esminiams pokyčiams: pasikeitus saugumo situacijai, finansavimui“, – pažymima Krašto apsaugo ministerijos (KAM) aiškinamajame rašte.

KAM inicijuotu projektu siekia iki 2024 metų padidinti bendrą ribinį karių skaičių nuo 21 290 iki 26 850, profesinės karo tarnybos karių skaičių nuo 11 400 iki 15 600, savanorių skaičių nuo 5 500 iki 6 300, parengtojo rezervo karių skaičių nuo 1 500 iki 4 000, kariuomenės darbuotojų skaičių iki 1 800 bei įkurti naują batalioną.

Taip pat KAM planuoja didinti generolų, vyresniųjų karininkų, pulkininkų ir jūrų kapitonų, pulkininkų leitenantų ir komandorų, majorų ir komandorų leitenantų skaičių. Karių skaičiaus didinimu siekiama atitikti NATO nustatytus standartus.

Akcentuojama, kad įstatymo įgyvendinimui papildomų biudžeto lėšų neprireiks.

Šiais metais gynybai ketinama skirti 2 proc. BVP, kitais metais planuojama, kad išlaidos gynybai keliomis šimtosiomis viršys 2 proc. nuo BVP.

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie