Irmanto Gelūno/15min nuotr.

„Tai yra ir administracinė atsakomybė, ir baudžiamoji atsakomybė. Kad ji būtų adekvati tiems asmenims, kurie nesupranta, kad yra atsakingi ne tik už save patį, bet yra atsakingi ir už bet kurį visuomenės narį“, – teigė premjeras.

Pritarimo sulaukusios įstatymo pataisos leis griežčiau bausti karantino režimą pažeidusius asmenis. Ateinančią savaitę dėl šių pataisų turėtų pasisakyti ir Seimas.

Įstatymo pataisų projekte siūloma pakeisti Baudžiamojo kodekso (BK) nuostatą nurodant, kad tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimų ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų (šiuo metu baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų).

Taip pat siūloma pakeisti BK nustatant, kad tas, kuris, būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki vienerių metų. Šiuo metu už tokį nusižengimą gali būti skiriama bauda arba viešieji darbai, arba areštas, arba laisvės apribojimas.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės.

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie