blank
15min.lt nuotr.

„Nuo vakcinacijos pradžios, nuo gruodžio 27 d. iki kovo pabaigos, VVKT sulaukė 1742 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakciną. Bendras pranešimų procentas nuo vakcinacijų skaičiaus yra 0,34 proc. Šiuo metu turime bendrai atliktų vakcinacijų beveik 500 tūkst.“, – spaudos konferencijoje teigė G. Andrulionis.

Šiuo metu Lietuvoje yra skiepijama trimis vakcinomis: „Pfizer-BioNTech“ vakcina „Comirnaty“, „AstraZeneca“ gamintojo vakcina „Vaxzevria“ ir „Moderna“ vakcina.

„Trečiąjį vakcinacijos mėnesį VVKT tarnyba gavo 541 pranešimą apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas. „Comirnaty“ vakcinuoti asmenys pranešė 150 įvykių, „Moderna“ – 63 įvykius ir „AstraZeneca“ „Vaxzevria“ – 326 pranešimai“, – informavo VVKT viršininkas.

Jo teigimu, buvo 498 pranešimai priskiriami prie lengvų nepageidautinų reakcijų, o 43 – sunkūs.

„Moterys ir toliau išlieka aktyviausiai pateikiančios pranešimus, t. y. 428 pranešimai, tuo metu vyrai yra pateikę 111. Amžiaus ribos yra labai plačios – nuo 19 iki 92 m.“, – sakė jis.

G. Andrulionio teigimu, 493 pranešimai yra gauti iš pacientų ir vos 40 – iš sveikatos priežiūros specialistų.

„Pagrindiniai pranešimai, kurių sulaukia VVKT, ir toliau išlieka panašūs: skausmas, tinimas, paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas, karščiavimas. Po vienos ar kelių dienų tie sutrikimai praeidavo“, – informavo VVKT viršininkas.

Pranešimų dėl įtariamų nepageidaujamų reakcijų mažėja

VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė atkreipia dėmesį, kad šiuo metu Lietuvoje daugiausiai gyventojų yra vakcinuoti „Comirnaty“ vakcina. Jos teigimu, pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas srautas, panašu, stabilizuojasi.

„Didžiausias pranešimų srautas buvo būtent vasario mėnesį. (…) Tuo metu tikrai labai daug gavome pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas dėl būtent „AstraZeneca“ tuo metu dar vadintos vakcinos. Šiuo metu ja vakcinuota jau gerokai daugiau žmonių ir tokio aktyvaus pranešimų teikimo, kaip buvo vasario mėnesį, būtent dėl šios vakcinos šiuo metu jau nėra“, – atkreipė dėmesį ji.

R. Pilvinienės teigimu, vis tik daugiausiai pranešimų pateikia senyvo amžiaus žmonės, vakcinuoti „AstraZeneca“ gamintojo vakcina „Vaxzevria“.

Pranešta apie 8 po skiepo mirusius žmones

R. Pilvinienė praneša, kad iš viso po vakcinacijos yra pranešta apie 8 asmenų mirtis, kurios su skiepu nėra susijusios. VVKT atstovės teigimu, mirę asmenys priklausė 69–91 metų amžiaus grupei.

„Mūsų vertinimu, visos praneštos mirtys iš esmės buvo susijusios su prognozuojama šių pacientų gyvenimo baigtimi. Dalis pacientų buvo slaugomi namuose, jau sergantys lėtinėmis ligomis. Vienas atvejis buvo atvejis iš slaugos ligoninės, kur žmogus susirgo COVID-19 liga ir mirė, nepaisant to, kad jam buvo atlikta vakcinacija“, – sakė R. Pilvinienė.

VVKT pažymi, kad turėtų būti teikiami pranešimai apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną tais atvejais, kai yra įtariamas ryšys su konkrečia vartota vakcina, taip pat ir tais atvejais, kai kyla abejonių dėl įtariamos nepageidaujamos reakcijos ir vaisto / vakcinos vartojimo priežastinio ryšio. Apie tai turi pranešti sveikatos priežiūros specialistas arba pats pacientas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments