Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Pasak jo, nors 2016 m. visos apygardos buvo atitinkančios nustatytą dydį, šiuo metu situacija jau yra pasikeitusi.

Rinkėjų skaičius apygardoje turi būti nuo 0,9 iki 1,1 vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus.

„Dabartinė situacija tokia, kad jau 18 vienmandačių apygardų neatitinka nustatyto dydžio“, – antradienį Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) sakė R. Tučas.

Anot VU docento, daugiau kaip 10 proc. rinkėjų skaičiaus vidurkį viršijančios apygardos Vilniaus regione yra Senamiesčio, Naujamiesčio, Antakalnio, Fabijoniškių, Karoliniškių ir Nemenčinės. Kauno regione –  Raudondvario bei Aleksoto – Vilijampolės, o Klaipėdos regione – Danės ir Gargždų apygardos.

Tuo tarpu sumažėjusios daugiau nei leidžiama apygardos, pasak R. Tučo, yra šios: Kuršo, Plungės, Šilutės, Zanavykų, Vilkaviškio, Sėlos, Anykščių-Panevėžio, Molėtų-Širvintų apygardos.

VU docentas pažymėjo, jog, įvertinus gyventojų skaičiaus prognozuojamus pokyčius, 2020 m. Seimo rinkimų metu nuokrypis jau bus viršijamas 25 apygardose – 13 bus per didelės ir 12 per mažos.

Pasak VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės, bus suformuoti projektai, numatantys, kaip siūloma perbraižyti rinkimų apygardų ribas. Pastarieji visuomenei turėtų būti pristatyti spalio mėnesį, o galutinai patvirtintos apygardų ribos, pasak jos, turėtų būti iki metų pabaigos.

VRK apygardų ribas peržiūri bei patvirtina likus ne mažiau kaip 210 dienų iki rinkimų, atsižvelgdama į naujausius demografinius duomenis. Seimo rinkimai numatyti 2020 m. spalio 11 d.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie