J. Kačerausko nuotr.

Po atlikto detalaus tyrimo ir surinkus duomenis iš pieno perdirbimo įmonių iš rinkos nurodyta surinkti 382 tonas pieno gaminių, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Kaip pranešė tarnyba, sprendimas priimtas vadovaujantis atsargumo principu, įvertinant faktus, kad šių produktų gamyboje buvo panaudotas galimai kenksmingomis medžiagomis užterštas žaliavinis pienas.

VMVT duomenimis, įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų nustatyta nebuvo. Produktų gamyboje buvo panaudota iš viso apie 2 proc. žaliavinio pieno, supirkto iš Alytaus gaisro paveiktų teritorijų, skaičiuojant nuo bendro į įmones pristatyto žaliavinio pieno kiekio.

Įmonės „Rokiškio sūris“, „Rokiškio pienas“, „Varėnos pienelis“, „Rivona“ ir „Marijampolės pieno konservai“ iš tokio sumaišyto pieno pagamino apie 1 tūkst. tonų įvairios produkcijos, kurios didžioji dalis – apie 70 proc. – sulaikyta įmonių produkcijos sandėliuose ir į rinką nepateko.

VMVT nurodo, kad šiuo metu prekyboje neturi būti jokių pieno gaminių, kurių gamyboje naudotas žaliavinis pienas, supirktas iš gaisro paveiktos teritorijos.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie