blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Julius UDRYS

Su naujuoju vadovu kalbamės apie tai, kokią padėtį rado bendrovėje „Rokiškio komunalininkas“, apie ateities planus, reorganizaciją, žiemos išbandymus, miesto pirties likimą.

Konkurse į bendrovės „Rokiškio komunalininkas“vadovus buvote vienintelis pretendentas. Kaip manote, kodėl? Ar todėl, kad Lietuvos darbo rinkoje, o regionuose ypač, trūksta tinkamų, kvalifikuotų specialistų? O gal todėl, kad sėkmingai ir pelningai valdyti Rokiškio komunalinį ūkį nėra paprasta?

– Dalyvauti konkurse mane motyvavo vidinė ambicija, noras turimas kompetencijas pritaikyti didesnėje bendrovėje ir taip išbandyti savo jėgas. Jau kelerius metus vyksta bendrovių „Rokiškio komunalininkas“ ir Rokiškio butų ūkis reorganizavimas, o su tuo susiję bendrovę lydintys įvairūs pokyčiai. Galbūt tai turėjo įtakos pretendentų nedalyvavimui konkurse, gal kitos priežastys, gal kvalifikuotų specialistų trūkumas. Sunku atsakyti, galima daryti tik prielaidas, nes vadovauti bendrovei yra tikrai didžiulis iššūkis. Priėmiau šį iššūkį, todėl teks apsiginkluoti kantrybe, panaudoti visas turimas kompetencijas ir daugiau kaip 20 metų kauptą darbo patirtį.

Kokią padėtį radote atėjęs į bendrovę? Buvusiam vadovui pavyko „Rokiškio komunalininką“ ištraukti iš finansinės duobės. Ar to užtenka?

– Atėjęs dirbti į AB „Rokiškio komunalininkas“ radau situaciją, kuri reikalavo stabilizuoti bendrovės darbą, todėl reikėjo greitų sprendimų ir analizės. Bendrovė 2021 metus baigė pelningai ir šiuo metu dirba pelningai. Dauguma darbų yra perkami konkurso būdu – dalyvavimas juose kaip loterijoje – arba laimi ir turi darbų bei užsakymų, arba pralaimi. Šiuo metu vyksta nemažai konkursų, kuriuose aktyviai ir atsakingai dalyvaujame. Pasiūlymus konkursams teikiame tik įvertinę visas aplinkybes, galimus iššūkius, sunkumus ir galimybes. Bendrovės „Rokiškio komunalininkas“ vykdomoms veikloms konkurencija yra didelė, todėl, nelaimėjus konkursų, tenka iš naujo pergrupuoti darbus, peržiūrėti darbuotojų darbo krūvius, skirtas užduotis bei ieškoti kitų galimybių bendrovės veiklai užtikrinti.

Ar turite savo viziją ir konkretų planą, kaip efektyviai ir pelningai valdyti bendrovę, kartu teikiant kokybiškas paslaugas gyventojams? O gal atsiras ir naujų paslaugų?

– Taip, turiu viziją ir nemažai planų, kurie yra ambicingi, bet, mano nuomone, įvykdomi. Šiuo metu gilinuosi į bendrovės teikiamas paslaugas ir paklausą bei efektyvumą, dėlioju ateities planus, kad bendrovė dirbtų racionaliai ir pelningai. Jei pavyks laimėti bent dalį paslaugų konkursų, galėsime didinti darbuotojų skaičių, gerinti teikiamų paslaugų kokybę, tačiau tam prireiks ir investicijų. Bet juk toks ir yra vadovo darbas. Numatome atnaujinti ir toliau teikti mokamą skalbimo paslaugą rajono gyventojams, su turimais personalo ir technikos resursais bus siūlomos ir kitos paslaugos, apie kurias informuosime, kai tik jos bus parengtos teikti. Šiuo laikotarpiu didžiausia problema yra kompetentingų, motyvuotų ir kvalifikuotų darbuotojų stoka.

Kokių priekaištų dažniausia sulaukia „Rokiškio komunalininkas“?

– Šiuo metu daugiausia priekaištų sulaukiame iš gyventojų dėl neišvežtų antrinių atliekų konteinerių ir jų vežimo grafiko. Nuo 2022 01 03 antrinių atliekų konteinerius aptarnauja UAB „Ekonovus“. Kai kuriose kaimo vietovėse jie yra neišvežti ne vienas mėnuo, todėl gyventojai, nežinodami, neturėdami informacijos, skambina į mūsų bendrovę ir reiškia nepasitenkinimą dėl nesuteiktų paslaugų. Tad nemažai laiko skiriame informuodami klientus.

Baigiasi žiema, kuri buvo tikras išbandymas visiems. Dėl užpustytų, slidžių šaligatvių, aikščių gyventojai ne kartą kaltino „Rokiškio komunalininką“. Kur didžiausia problema: žmogiškasis faktorius, dirbančiųjų trūkumas, technika?

– Taip, ši žiema buvo tikras išbandymas. Priekaištų sulaukė ne tik mūsų bendrovei, bet ir kitos įmonės, kurios valo, barsto kelius, šaligatvius. Manau, kad iš dalies priekaištai yra pagrįsti. Dėl gausaus sniego teko dirbti naktimis, darbus stabdydavo technikos gedimai, remontai, nes kuo didesnė apkrova tenka technikai, tuo daugiau reikia laiko resursų jos priežiūrai. Darbuotojai dirbo padidintu krūviu, dažnai netausodami poilsio laiko, tačiau vis vien vienu metu visur nebuvo įmanoma būti, tad buvo svarbu nusistatyti prioritetus. Nuvalyti, pabarstyti, nukasti, kai per dieną būdavo keletas snygių, labai sunku, o kartais tiesiog neįmanoma. Gyventojai mums žėrė priekaištus, tačiau, manau, bendrovė tikrai neblogai susitvarkė ir esu be galo dėkingas tiems darbuotojams, kurie rūpinasi miesto infrastruktūros priežiūra tiek žiemą, tiek kitais metų laikais.

Koks likimas laukia Rokiškio pirties? Ar jos paslaugomis kai kas dar naudojasi? Kiek jos išlaikymas kainuoja bendrovei?

– Pirties paslaugos yra teikiamos, norinčiųjų yra, per mėnesį sulaukiame apie 250 lankytojų. Bendrovei išlaikyti tokį pastatą ir teikti pirties paslaugas yra nepigu, ir tai yra vienas iš didesnių iššūkių. Kyla vandens, kuro ir elektros kainos, darbuotojų atlyginimų dydžiai, tai lemia didėjančias sąnaudas ir daro įtaką paslaugos kainodarai. Siekdami sulaukti daugiau lankytojų, bandysime gerinti paslaugų kokybę, atsižvelgti į jų pageidavimus. O pirties paslaugas planuojame teikti ir toliau.

Vyksta bendrovių „Rokiškio komunalininkas“ ir Rokiškio butų ūkio reorganizacija. Po jos liks viena įmonė – „Rokiškio komunalininkas“. Kas realiai pasikeis? Ką bendrovėms duos ši reorganizacija? O gyventojams?

– Bendrovių reorganizacija planuojama užbaigti šiais metais. Pokyčiai bus įvairiapusiai: turėsime optimizuoti administracijos darbą ir darbuotojų skaičių, diegti įvairius valdymo sprendimus, kai kurias pareigybes planuojama apjungti, bus diegiamos naujos technologijos, perskirstomi darbuotojams darbo krūviai ir kita. Dėl šios reorganizacijos gyventojai bus greičiau, skaidriau ir saugiau aptarnaujami, jiems bus lengviau gauti informaciją apie teikiamas paslaugas, pranešti apie gedimus, nes nereikės galvoti, kokiu klausimu į kurią bendrovę kreiptis. Be to, klientai gaus vieną komunalinių paslaugų sąskaitą, todėl sumažės įmokų priėmimo išlaidos.

Užs. 277

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Dirbęs
Dirbęs
2022 6 kovo 22:28

Pasidomekite kaip įmonės darbuotojai vadina jūsų įmonės buhaltėrę, vertėtų atsižvelgti kai bus renkami kadrai jungiant bendroves

Antanas
Antanas
2022 6 kovo 9:00

Šaligatvius bei teritorijas Panevėžio – Jaunystės gatvėse beveik nevalo, nors kelis kartus yra kreiptasi į bendrovę.