Veterinaras Edmundas Užupis sako, kad žmonės gyvūnus prižiūri vis atsakingiau. R. Keliuotytės nuotr.

– Sakoma, žmogaus sąmoningumo lygį parodo tai, kaip jis elgiasi su gyvūnais. Gyvūnų gerovė – viena prioritetinių sričių ir Europos Sąjungos veterinarijoje. Ką pastebite jūs? Ar visuomenės sąmoningumas didėja, ar elgesys su gyvūnais kinta?

–  Akivaizdžiai matyti, kad žmonės gyvūnus dabar prižiūri kur kas atsakingiau. Net iš kaimų veža gydyti, kastruoti, sterilizuoti, skiepyti. Taigi padėtis šioje srityje gerėja. Žinoma, pasitaiko neprižiūrėtų gyvūnų, apleistų, požiūrio, kad gyvūnas bejausmis, kad jam nereikia dėmesio, kad jis nejaučia skausmo. Kartais toks požiūris atsiranda iš neišmanymo. Tarkim, atveža seną šunį, kuriam smirda iš burnos, o šeimininkui atrodo, kad taip ir turi būti. Tas kvapas atsiradęs dėl netvarkytų, sugedusių, aišku, ir skaudančių dantų. Neseniai sulaukėme šuns, kurio net 14 dantų buvo visiškai sugedę, teko juos pašalinti.

Mūsų gydykloje nedarome šunims protezų, nededame implantų, neplombuojame, bet šiais laikais Lietuvoje, jeigu turite daug pinigų, tokios paslaugos prieinamos. Ir sąkandis išlyginamas, ir kabės dedamos, ir implantai, ir protezai. Mes atliekame tik pagrindinę gyvūnų burnos higieną: valom dantų apnašas, traukiam sugedusius dantis. Kitų paslaugų klientų kreipiasi vos vienas kitas, o įranga labai brangi, todėl visiškai neapsimoka investuoti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

5
Rašyti komentarą

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PinkinasKokisDaivaMildaLina Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Kokis
Kokis

Nemyli šitas veterinaras gyvūnėlių.

Raimondas

Puikus specialistas, visuomet duoda gerų patarimų.

Milda
Milda

Kaip specialistas gal ir geras, bet mandrumas labai didelis.

Pinkinas
Pinkinas

Kam tau jo „mandrumas“? Pagydė katę ir gerai.

Lina
Lina

Nuostabus vet.gydytojas. Griežtas ir teisingas.