Veterinaras Edmundas Užupis sako, kad žmonės gyvūnus prižiūri vis atsakingiau. R. Keliuotytės nuotr.

– Sakoma, žmogaus sąmoningumo lygį parodo tai, kaip jis elgiasi su gyvūnais. Gyvūnų gerovė – viena prioritetinių sričių ir Europos Sąjungos veterinarijoje. Ką pastebite jūs? Ar visuomenės sąmoningumas didėja, ar elgesys su gyvūnais kinta?

–  Akivaizdžiai matyti, kad žmonės gyvūnus dabar prižiūri kur kas atsakingiau. Net iš kaimų veža gydyti, kastruoti, sterilizuoti, skiepyti. Taigi padėtis šioje srityje gerėja. Žinoma, pasitaiko neprižiūrėtų gyvūnų, apleistų, požiūrio, kad gyvūnas bejausmis, kad jam nereikia dėmesio, kad jis nejaučia skausmo. Kartais toks požiūris atsiranda iš neišmanymo. Tarkim, atveža seną šunį, kuriam smirda iš burnos, o šeimininkui atrodo, kad taip ir turi būti. Tas kvapas atsiradęs dėl netvarkytų, sugedusių, aišku, ir skaudančių dantų. Neseniai sulaukėme šuns, kurio net 14 dantų buvo visiškai sugedę, teko juos pašalinti.

Mūsų gydykloje nedarome šunims protezų, nededame implantų, neplombuojame, bet šiais laikais Lietuvoje, jeigu turite daug pinigų, tokios paslaugos prieinamos. Ir sąkandis išlyginamas, ir kabės dedamos, ir implantai, ir protezai. Mes atliekame tik pagrindinę gyvūnų burnos higieną: valom dantų apnašas, traukiam sugedusius dantis. Kitų paslaugų klientų kreipiasi vos vienas kitas, o įranga labai brangi, todėl visiškai neapsimoka investuoti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Kokis
Kokis
2019 4 spalio 20:44

Nemyli šitas veterinaras gyvūnėlių.

Daiva
2019 3 spalio 22:16

Puikus specialistas, visuomet duoda gerų patarimų.

Milda
Milda
2019 3 spalio 14:51

Kaip specialistas gal ir geras, bet mandrumas labai didelis.

Pinkinas
Pinkinas
2019 6 spalio 15:23
Reply to  Milda

Kam tau jo “mandrumas”? Pagydė katę ir gerai.

Lina
Lina
2019 3 spalio 12:13

Nuostabus vet.gydytojas. Griežtas ir teisingas.