Krašto apsaugos savanorių pajėgų ženklas
Krašto apsaugos savanorių pajėgų ženklas

Savaitgalį Rokiškio rajono kaimuose, miesteliuose, miškuose aidės šūviai ir sprogimai, rajono keliais griaudės galinga karinė technika. Rokiškėnų karių savanorių pasirengimą ginti savo kraštą egzaminuos NATO partneriai – belgų kariai.

Su kuo mūsiškiams kariams savanoriams teks varžytis, rokiškėnai galės išvysti spalio 21 d. 12–14 val. Nepriklausomybės aikštėje. Čia vyks pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ pristatymas visuomenei: bus išrikiuota NATO karinė technika, visi norintieji galės pabendrauti su aljanso ir jo sąjungininkų kariais. Aikštėje ypač laukiami rajono mokyklų moksleiviai: jiems tai bus puiki gyvosios istorijos ir politologijos pamoka. Susitikimo metu bus vaišinama kareiviška koše ir arbata.

O mūsiškiams ne linksmybės galvoje: pratybų metu bus vertinamas Aukštaitijos karių savanorių pasirengimas ginti savo kraštą: šiaurės Lietuvos regionuose vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2“. Pratybose, kurias organizuoja Generolo Alfonso Ramanausko kovinio rengimo centras ir KASP štabas, iš viso dalyvaus apie 1 tūkst. 200 karių iš Lietuvos, Belgijos, Danijos, Jungtinių Valstijų, Gruzijos ir Latvijos.

„Gimtasis…“ primena, kad pratybos vyks Juodupės, Kazliškio, Pandėlio bei Rokiškio kaimiškosios seniūnijos keliuose, miškuose, kaimuose ir miesteliuose. Jų gyventojai prašomi neišsigąsti galingos karinės technikos, išlaikyti rimtį. Jei kiltų kokių klausimų, KASP Vyčio apygardos 506-osios kuopos vadas kapitonas Sergejus Afanasjevas teiks visą reikiamą informaciją tel. (8–686) 79554.

Neatmetama galimybė, kad priešo pajėgų imitavimo grupė klausinės gyventojų, ar šie nematė, kur įsitvirtinę lietuvių pajėgos, kokiais keliais ir kokia kryptimi jos judėjo. Mūsų kariai primygtinai pataria netalkinti klausinėtojams arba visai su jais nebendrauti, arba tyčia klaidinti. Apie pratybas savaitgalį išsamiau informuos „Gimtasis…“

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments