V. Kazlausko archyvo nuotr.

Jau renkamos aukos vėliavų stiebams pastatyti šalia automagistralės Vilnius–Panevėžys, 115-ajame kilometre, – istorinėje kelio vietoje, kurioje stovėjo rokiškėnai. Čia plevėsuos Rokiškio krašto vėliava ir Lietuvos trispalvė. Rugpjūčio 23 d. „Baltijos kelio“ atminimo renginiai organizuojami ir Rokiškyje, taip pat rokiškėnai organizuotai vyks į minėtą „Baltijos kelio“ akcijos vietą. Čia 19 val., baikerių klubo „By Force“ lydimos, vėliavos bus iškeltos ant naujųjų stiebų. Rokiškėnai vėliavų pakėlimo ceremoniją stebės ekrane prie rajono savivaldybės.

„Baltijos kelio“ akciją primena ir spalvingas autobusiukas, apklijuotas istorinėmis nuotraukomis bei akcijos simbolika. Šiuo autobusiuku lankome Rokiškio krašto bendruomenes ir kviečiame prisijungti prie „Baltijos kelio“ trisdešimtmečio paminėjimo. Muziejininkai užrašo 1989 m. rugpjūčio 23 d. dalyvavusiųjų akcijoje prisiminimus, sąjūdiečiai pasakoja apie „Baltijos kelią“. Norintieji be atlygio gali „nusikaldinti“ „Baltijos kelio“ akcijos monetą.

Pirmoji entuziastų išvyka autobusiuku – į Bajorų kaimą (Rokiškio kaim. sen.). Vietos kultūros centre vykęs poeto Pauliaus Širvio minėjimo renginys sutraukė nemažą būrį jo kūrybos gerbėjų. Susirinkusieji susitiko su istorikais, sąjūdiečiais, visuomenininkais bei Jurgio Kairio skautų draugovės jaunimu. Susitikime skambėjo Atgimimo meto dainos, poetų eilės, amžininkų prisiminimai, kaldintos monetos.

Poreikis fiksuoti istorinius prisiminimus atkleidžia naujų atradimų: sužinojome, kad renginio garbus svečias aktorius Petras Venslovas, susirinkusiesiems skaitęs P. Širvio eiles, taip pat yra „Baltijos kelio“ dalyvis. Aktorius prisiminė, kad 1989 m. rugpjūčio 23 d. jis kartu su latvių aktore vedė renginį Saločiuose – tuo metu dar sovietų okupuotų Lietuvos ir Latvijos valstybių pasienyje. Aktorius turi išsaugojęs ir keletą to istorinio renginio nuotraukų, jas pažadėjo dovanoti Rokiškio muziejininkams.

„Keista, čia taip susitikti. Niekada niekam apie tai nepasakojau, o ir niekas neklausė…“ – kalbėjo aktorius.

Beje, rugpjūčio 23-iąją Saločiuose vyks „Baltijos kelio“ trisdešimtmečio minėjimo renginys, kuriame dalyvaus ir jo ekscelencija Prezidentas Gitanas Nausėda. Nepakartojama būtų šioje vietoje vėl pamatyti renginį vedantį aktorių P. Venslovą.

Geltonas istorinis autobusiukas kartu su bendraminčiais dar keliaus po Rokiškio kraštą, skatinamas Jūsų poreikio susitikti, pabendrauti, prisiminti. Galimybė pasigaminti „Baltijos kelio“ akcijos monetą tėra materialus išliekantis akcentas. Telydi mus „Baltijos kelio“ pojūtis ir noras būti kartu.

Norintieji susitikti turėtų skambinti tel. 8 698 31 695.

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DanutėBaltijos kelio dalyvis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Baltijos kelio dalyvis
Baltijos kelio dalyvis

Dieve dieve, skaitau ir baisiuosi. Baltijos kelio didybę nuniveliuoti iki klajojančio cirko autobusiuku. Kokie visgi maži žmogeliai esate.

Danutė
Danutė

O taip, verčiau nieko nedaryti. Ir dar darančiais piktintis. Baltijos kelias yra vienintelis ir nepakartojamas. Jo metinių minėjimas, tegu ir nedidelio masto, gaivina istorinę atmintį, prisideda prie tautinės sąmonės ugdymo.