blank
Asmeninio archyvo nuotr.

– Jau kuris laikas darbo rinkoje susiduriama su didėjančiu darbuotojų trūkumu. Ypač trūksta kandidatų į vadovų postus – turbūt labiau mėgstam vadovauti nuo „sofos“ – tuomet lengva kritikuoti. Jaunimas irgi nesiveržia prisiimti vadovo atsakomybių, kaip manote, kodėl?    

– Dažnai valstybinės įmonės vadovų darbas yra painiojamas su asmeniniu gyvenimu, atsiranda papildomas žiniasklaidos dėmesys. Tai turbūt labiausiai atbaido jaunus žmones nuo vadovų pozicijų.

AB Rokiškio butų ūkis nėra linksniuojamas tarp nuostolingai ar blogai dirbančių savivaldybės valdomų bendrovių. Kaip sekėsi įmonei 2021 metais?

– Metų pradžia buvo sunkoka dėl griežtų karantino reikalavimų, nes praradome dalį pajamų,  susijusių su remonto ir santechnikos darbais, kurių negalėjome vykdyti patalpų viduje dėl tuo metu galiojusių suvaržymų.

Vis dėlto 2021 metais bendrovė taip pat dirbo pelningai. Tačiau tikslūs skaičiai ir pelnas paaiškės tik atlikus jos auditą.

Jau senokai planuojama AB „Rokiškio komunalininkas“ ir AB Rokiškio butų ūkio reorganizacija, t. y. šias bendroves ketinama sujungti. Liks tik vienas vadovas – „Rokiškio komunalininko“ direktorius. Kaip keisis Jūsų statusas ir atsakomybė?

– Sujungus bendroves, visi Rokiškio butų ūkio darbuotojai pereis dirbti į AB „Rokiškio komunalininkas“. Mano darbo sutartis, sudaryta su Rokiškio butų ūkio bendrovės valdyba, vis dar galioja. Kaip keisis mano statusas ir atsakomybė, spręs „Rokiškio komunalininko“ vadovybė.

Kaip vertinate įmonių reorganizaciją, ar ji, Jūsų manymu, naudinga? Kas po reorganizacijos keisis Rokiškio butų ūkio veikloje? Ką norėtumėte keisti Jūs, kad įmonė dirbtų dar efektyviau?

– Reorganizaciją vertinu teigiamai. Ir dabar gyventojai dažnai painioja Rokiškio butų ūkio ir „Rokiškio komunalininko“ veiklą. Kadangi esame įsikūrę tame pačiame pastate, dažnai gyventojai ateina pas mus pasiteirauti dėl pastarosios bendrovės atliekamų paslaugų, aplinkos priežiūros. Negalėdami pateikti tikslios informacijos, apkrauname gyventojus papildomais vaikščiojimais po kabinetus arba patys ieškome informacijos. Taip kartais atsiranda „sugedęs telefonas“.

Reorganizavus bendroves, turėsime vieną duomenų bazę. Todėl informacijos sklaida bus greitesnė, tikslesnė ir išsamesnė.

Kas svarbiausia sėkmingai įmonės veiklai? Gal planuojama plėsti paslaugas?

– Manau, kad tokiame darbe labai svarbu darbuotojų sukauptos žinios ir patirtis. Dauguma darbuotojų bendrovėje dirba daugiau nei 10 metų, todėl puikiai išmano kiekvieno daugiabučio specifiką, dažniausias problemas ir geriausiai žino jų sprendimo būdus.

Pastebime tam tikrų darbų didesnį poreikį: būtina remontuoti stogus, stogelius; aplink daugelį daugiabučių yra sukritusios nuogrindos; į rūsius skverbiasi vanduo, trūkinėja blokinių namų siūlės. Šiems darbams atlikti reikalinga papildoma technika ir fiziniai pajėgumai, todėl sujungus bendroves, manau, galėsime išplėsti paslaugų pasiūlą.

Jūsų vizija – kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė butų ūkio įmonė? Ir ar viską įmanoma pritaikyti Rokiškio rajone?

– Būtina neatsilikti nuo bendro modernėjimo. Šiandien, kai viskas vis labiau keliasi į internetinę erdvę, mobiliąsias technologijas, norint palaikyti tempą reikia keistis visiems. Pastebime gerą tendenciją – mūsų rajono gyventojai vis dažniau pageidauja sąskaitų elektroniniu paštu ir jas apmoka internetu.

Ateityje planuojame įdiegti informacinę sistemą, kuri būtų susieta su gyventojų išmaniaisiais įrenginiais. Gyventojai vieno mygtuko paspaudimu specialioje programėlėje galės susipažinti su numatomais atlikti ar jau atliktais darbais, taip pat avariniais atvejais bus išsiunčiamos žinutės.

Kokia daugiabučių namų renovacijos situacija mūsų rajone?

– Daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) projektai juda teigiama kryptimi. Šiuo metu Rokiškio rajone yra renovuotas 31 gyvenamasis daugiabutis namas. Keturiuose daugiabučiuose vyksta statybos rangos darbai. Dar keturiems daugiabučiams atliekami statybų rangos darbų pirkimai. Naujausiame APVA (agentūros) kvietime pateiktos paraiškos atnaujinti dar šešis daugiabučius.

Norime atkreipti dėmesį, kad, visiškai modernizavus pastatą, baigiasi butų savininkus kamavusios problemos: prakiuręs stogas, nepakankamai šylantys radiatoriai, nepakankama šiluma kambariuose, seni ir korozijos pažeisti vamzdynai, pasenusi daugiabučių elektros instaliacija, o svarbiausia – taupoma šilumos energija. Atnaujinti daugiabučiai suvartoja apie 50 proc. mažiau šilumos energijos. Dauguma jų statyti prieš 30 ar 40 metų. Natūralu, kad jie pradeda byrėti, irti ir rūdyti. Gyventojai savo jėgomis gali atlikti tik kosmetinius remontus, trumpam atitolindami avarinę situaciją. Pastebėjome, kad dėl to vis daugiau žmonių ryžtasi atnaujinti namą kompleksiškai. Atnaujinant namą kompleksiškai ir siekiant šildymo energijos taupymo, valstybė taip pat prisideda – suteikia 30 proc. paramos visoms šilumą taupančioms priemonėms.

Problema ta, kad šiuo metu Lietuvoje ne tik renovacijos sritį, bet ir visą statybos sektorių kamuoja tos pačios bėdos. Pirmiausia – tai darbuotojų trūkumas, antra – gerokai pabrangusios statybinės medžiagos.

Užs. 114

blueyellow1