Rokiškyje mezgėjos į sambūrį renkasi ne pirmą kartą. R. Keliuotytės nuotr.

Geriau megzti sekasi vienumoje

Moterys prisipažino, kad mieliau mezga vienumoje, kai kurios – prie TV ekrano. Taip geriau sekasi susikaupti, „nepamesti“ akies ar nesuklysti sudėtinguose raštuose. „Sunku ir plepėti, ir skaičiuoti akis, ypač jeigu mezgi ką nors sudėtingesnio, o ne šiaip lygiu raštu“, – tikino mezgėjos. Visoms mezgimas – pomėgis, kuris lydi jas beveik nuo vaikystės ir mezga jos įvairiausius daiktus sau ar artimiesiems.

O nunerti drugelį – ne taip ir paprasta. Per dvi valandas (tiek truko mezgėjų susibūrimas) gali nunerti nedidelį drugelį iš storesnių siūlų, todėl dauguma savuosius ketino baigti namuose.

Rytas – geriausias laikas mezginiui

Ne būryje mieliau mezga ir A. Šešelgienė, o geriausias mezgimui laikas jai – rytas. „Mezgu maždaug iki 11–12 val. Ryte pati geriausia šviesa, nes smulkiu raštu mezgamos pirštinės, kojinės ar riešinės vargina akis“, – prisipažino tautodailininkė, į Rokiškį atvežusi ir savo mezginių parodėlę.

Ypač akį traukė eksponuojamos juodai baltu smulkiu raštu megztos pirštinės. Be galo kruopštus ir meniškas darbas. Pasak A. Šešelgienės, šių pirštinių raštai – baltiški, būdingi ne tik Lietuvai, bet ir mūsų kaimynėms, Baltijos regiono šalims. „Juodai baltus raštus pasirinkau todėl, kad geriau atsiskleistų ir matytųsi jų grafika, bet kasdieniškesnes mezgu iš įvairių spalvų“, – sakė tautodailininkė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie