V. Bičiūnaitės nuotr.

Neapsiriboja vien knygomis

Rokiškyje šalia Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios įsikūrusi „Carito“ biblioteka gyvuoja nuo 1991 m. Iš pradžių ji buvo kitoje vietoje. Čia žmonės užsuka ne tik spaudinių ar knygų, kurių fonde priskaičiuojama beveik 6 tūkst., bet ir pabendrauti, pasiklausti, pasitarti, paskaityti katalikišką spaudą. Bibliotekoje dirba „Carito“ savanorės Irena Emilija Milaknienė, Julija Staigienė ir Zita Stalauskienė. Visgi pagrindiniu žmogumi čia laikoma I. E. Milaknienė. Kodėl? „Ji seniausiai dirba – 26 metus. Be to, organizuoja ekskursijas. Dirbo dispečere autotransporto įmonėje, jai lengva surasti į išvykas vežančius vairuotojus, žino kelius, atstumus tarp miestų“, – vardino moterys. Organizuotos ekskursijos į Šiluvą, Aušros vartus Vilniuje, šventą vietą prie Imbrado ežero (Zarasų r.). Be abejo, vykta į susitikimą su popiežiumi.

Jai padedančios moterys taip pat savo darbo žinovės. J. Staigienė – buvusi bibliotekininkė, šiai profesijai atidavusi 46 metus. Jos manymu, tai gera specialybė, nes joje mažai streso. „Labai smagu, kai turi žmogui reikalingus spaudinius ir gali jam padėti“, – sakė moteris.

Jos kolegė Z. Stalauskienė – buvusi ekonomistė, vėliau dešimtmetį išdirbusi archyve. „Myliu knygas nuo penkerių metų“, – pasakojo savanorė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

vaidiname ž

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie