blank
GR ir asmeninių archyvų nuotr.

Apie namą su bokšteliais kalbama dešimtmečiais

„Gerai būtų ten restoranas, gerai galerija, parodų salės. Turėti tokį grožį centre ir nieko nepadaryti –  nusikalstama. Juk nė vienas turistas nepraeina po šalį nenufotografavęs“, – kalbėjo miestiečiai. Prieš penkerius metus turtingiesiems Zametams  priklausęs namas pagaliau privatizuotas, nupirkus jį už 55 tūkst. eurų. Viltys atsinaujino. Tačiau iki šiol ten ramybė.

Paminklosaugos specialistė A. Gavėnienė vis tiek viliasi, kad  Zameto namas kažkada bus restauruotas. „Būtų labai gražus vaizdas mūsų mieste. Tačiau baudos savininkams rašomos tik tada,  jei pastatai dėl nepriežiūros griūva. Štai su prekybos namus privatizavusia įmone dėl to susirašinėjom, priminėm, kad tvarkytų įtrūkimus ir byrėjimus. Ir prieš trejus metus jie pasirūpino“, – sakė A. Gavėnienė.

Kankino kovotojus už laisvę

Namas su bokšteliais prieš karą priklausė turtingiausiai Rokiškio šeimai. Šio pastato pirmajame aukšte veikė įvairios parduotuvės, „Litmetalo“ kontora, „Singer“ atstovybė, „Švyturio“ knygynas, antrajame aukšte gyveno šeimininkai, o trečiajame buvo numojami butai. Sovietmečiu čia įkurtos  saugumo struktūros,1944–1953 m. buvo kalinami ir kankinami kovotojai už Lietuvos laisvę.  Nepriklausomybės pradžioje veikė partijų būstinės, vėliau archyvas, o nuo 2018-ųjų jau rašėme, kad „namas su bokšteliais pagaliau atgis“.

Tiesą sakant, kažkokio judesio yra. Vasarą „Gimtasis…“ rašė, kad Salų dvaro valdytoja Birutė Dapkienė bandys atgaivinti šį pastatą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2023 11 gruodžio 11:30

aikštės puošmena..”verkia”..reikia galvoti kaip pagelbėti gal” tyzenhauzo entuziastai” ir visuomenė padėtų?

Rekomenduojami video: