blank

Seime stinga ne tik dalykinės, bet ir gyvenimiškos patirties

Vidmantas Kanopa

Socialdemokratų iškeltas kandidatas Sėlos rytinėje vienmandatėje rinkimų apygardoje

blank

Iššūkis? Galbūt… Gali kilti klausimų, kodėl man, turinčiam didelę verslo, aukštų valdžios postų, politinę patirtį, vėl bandyti „bristi“ į aukštąją politiką? Atsakysiu paprastai. Lengviausia ir labai patogu iš šalies kritikuoti, kas dabar vyksta šalies valdžioje, politikoje. Man, daug patyrusiam žmogui, skauda tai stebint. Akivaizdu, kad Seime, Vyriausybėje priimant sprendimus, lemiančius žmonių gyvenimus, trūksta ne tik dalykinės, bet ir gyvenimiškos patirties.

Visada buvau už jaunimą aukštose pozicijose, bet kiekviena idėja pasiteisins, jei bus paremta praktika. Esu praktikas, verslą ir politinę karjerą pradėjęs nuo žemiausio laiptelio. Užaugau šalia žmonių, kurie ir šiandien man su šypsena ištiesia ranką. Kaip sakoma, „nesuponėjau“ užimdamas aukštus postus. Tiek dirbdamas rajono meru, tiek Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretoriumi, vėliau šios ministerijos viceministru, tiek vadovaudamas „Anykščių vynui“. Visos veiklos buvo sudėtingos, reikalavusios daug žinių, gebėjimų, dažnai net rizikos. Šviesaus atminimo tėveliai man įskiepijo paprastą gyvenimo taisyklę – ne postai gyvenime svarbiausia, o atsidavimas darbui, žmoniški santykiai kolektyve, bendruomenėje ir, žinoma, šeimoje.

Galėčiau patogiai ir lengvai gyventi: sukurtą mėsos perdirbimo verslą perdaviau valdyti sūnui Justinui, žmona Daiva, gydytoja, turi perspektyvias pareigas sostinės medicinos įstaigoje, Vilniuje yra šeimos namas, jaunėlis sūnus Vaidotas taip pat jau susikūręs gyvenimą.

Esu iš tų žmonių, kurie nebijo iššūkių ir atsakomybės. Kai kurie mano karjeros pokyčiai visuomenėje galėjo sukelti abejonių. Kai antrą kartą (2011 m.) mane išrinko rajono meru, buvau pakviestas dirbti žemės ūkio viceministru. Netrukus turėjau priimti sudėtingą sprendimą – grįžti į Rokiškį. Negalėjau pasielgti savanaudiškai, nes mano pagalbos reikėjo brangiausiems žmonėms – pasiligojusiems tėvams. Ne paskutinėje vietoje buvo ir tuo metu kiek įstrigę šeimos verslo (UAB „Daivida“) reikalai.

Niekada nelipau kitiems, galbūt gabesniems, žmonėms per galvas, kad susikurčiau patogų gyvenimą. Aukštas politinis postas stokojančiam patirties, diplomatijos nepatyrusiam politikui gali pakišti koją. Šiuo požiūriu jaučiuosi tvirtai – esu išbandytas valdžia. Pasakysiu nuoširdžiai: sutikau būti iškeltas į kandidatus Seimo rinkimuose ne dėl asmeninių tikslų ar asmeninės gerovės. Manau, per daugelį metų mano įgyta verslo, politinė ir vadybinė patirtis bei diplomatiniai, praktiniai gebėjimai tiek valstybei, tiek rajonui gali duoti naudos ir racionalaus požiūrio.

Bendru sutarimu: vieną – į vienmandatę, kitą – į daugiamandatę

Tadas Barauskas

Socialdemokratų partijos Rokiškio skyriaus pirmininkas

blank

Mūsų skyrius ilgai svarstė, kurį partietį deleguoti į Sėlos rytinę vienmandatę, rinkomės iš 10–15 pretendentų, sutinkančių imtis didelės atsakomybės ir turinčių gebėjimų dirbti Seime. Partijos vadovybė mūsų skyriui skyrė dvi kvotas: vieną – Sėlos rytinėje vienmandatėje, kitą – daugiamandatėje (partijos sąraše). Po pirmųjų diskusijų planuota į vienmandatę ir daugiamandatę deleguoti aktyvią skyriaus narę, Juodupės gimnazijos direktorę Dainorą Mineikienę. Vėliau nutarėme, jog neracionalu abiejose pozicijose kelti tą patį kandidatą. Juolab kad Kupiškio socialdemokratai anksčiau nei mes apsisprendė ir V. Kanopą patvirtino kandidatu vienmandatėje. Bet ne kaimynų pasirinkimas turėjo lemiamos įtakos, kad šį Rokiškiui gerai žinomą žmogų iškeltume. Vidmantas nesiveržė, sulaukęs mūsų kvietimo ilgai svarstė. Jis – tiek aukštojoje politikoje, tiek versle patyręs žmogus, turintis didelių vadovavimo, diplomatijos, derybininko gebėjimų. Jo patirtis versle, savivaldos ir valstybės valdyme, darbas aukštose pozicijose ir, kas politikoje labai svarbu, gebėjimas išlaikyti racionalius, dalykinius ir puikius kontaktus su rajonu – didžiulis privalumas vertinant šalies ir rajono perspektyvą. Už Vidmanto kandidatūrą Sėlos rytinėje vienmandatėje Rokiškio socialdemokratai pasisakė vieningai. Aš, kaip skyriaus pirmininkas, labai džiaugiuosi, kad jis sutiko imtis atsakomybės atstovauti Socialdemokratų partijai būsimuose rinkimuose.

Ne visi ryžtasi imtis atsakomybės

Dainora Mineikienė

Socialdemokratų partijos Moterų sąjungos pirmininkės pavaduotoja

blank

Ne visi Seimo darbui tinkantys ir galintys šių pareigų imtis politikai ryžtasi kandidatuoti, nes politinė rinkimų kampanija – išbandymas viešumu, kritika – kainuoja begalę laiko, sveikatos, pagaliau ir pinigų. Be to, neigiamai veikia ir smarkiai kritęs pasitikėjimas Seimu, Vyriausybe.

Esu įrašyta į partijos rinkimų sąrašą pakankamai geroje pozicijoje, tad jaučiuosi partijos įvertinta. Vidmantas Kanopa – buvęs rajono meras, kurio darbas vertinamas labai gerai. Jo žinomumas, sukurtas ir daugybę metų išlaikytas verslas, aukštos pareigos ministerijoje, puikus išsilavinimas ir didelė patirtis politiniame gyvenime, ypač įstatymų leidyboje, yra neabejotinas privalumas.

Galiu tik pasidžiaugti, kad tarp partijos bičiulių yra gerai visuomenėje pažįstamas, turintis autoritetą ir teigiamai vertinamas žmogus, sutikęs kandidatuoti vienmandatėje.

Imponuoja asmeninės ir dalykinės savybės

Antanas Vagonis

Rajono tarybos narys

blank

Neslėpsiu, turėjau pasiūlymų kandidatuoti į būsimą Seimą. Sužinojęs, kad keliama Vidmanto Kanopos kandidatūra, apsisprendžiau – palaikysiu jį ir skatinsiu rinkėjus, už mane balsavusius savivaldos rinkimuose, palaikyti šį kandidatą. Kodėl aš už Vidmantą? Visada buvau už jį – ir kai dirbau meru, ir dabar. Imponuoja jo asmeninės ir dalykinės savybės: sąžiningas, atviras, jei davė žodį, visada ištesės. Jo patirtis dirbant su aukščiausiais valdžios pareigūnais, išmanymas, kaip veikia valdžios aparatas, ūkiški sprendimai, plius – neeilinis išsilavinimas (jis – vienintelis iš kada nors buvusių Rokiškio kandidatų į Seimą turi mokslų daktaro laipsnį). Žinoma, ir verslo suvokimas. Verslo jam nepadovanojo tėtis ar dėdė, jį sukūrė pats, nuo nulio, ir išlaikė, išplėtė. Vidmanto pastangomis visos mūsų rajono seniūnijos buvo priskirtos prie nederlingų žemių kategorijos, o dabar šiame sąraše teliko keturios. Viskas, ką įvardijau, yra priežastys, dėl ko už šį kandidatą agituosiu ir jį palaikysiu.

Užs. 1347

 

Rekomenduojami video: