Šiltas mamos Solveigos ir akcijos globėjos Ramutės Akramavičienės apsikabinimas.
Šiltas mamos Solveigos ir akcijos globėjos Ramutės Akramavičienės apsikabinimas.

Rokiškėnai neliko abejingi Solveigos Grižinauskaitės ir Egidijaus Kašpono šeimos, auginančios du neįgalius berniukus, pagalbos prašymui. Gerumu suvienyti rokiškėnus pakvietusi verslininkė, akcijos globėja Ramutė Akramavičienė tiki: kiekvienas gali padėti nelaimės ištiktajam. Todėl ji ir subūrė rajono verslo žmones bei visuomenę, kad visi kartu skleistų gerumo ir paramos idėją…

Proga pamiršti nelengvą kasdienybę

Prieš mėnesį „Gimtasis Rokiškis“ ir UAB „Lašų duona“ skelbė paramos akciją. Rokiškėnų Solveigos ir Egidijaus istorija yra žinoma: tvarkinga, rūpestinga šeima augina du neįgalius sūnelius. Vyresniajam aštuonerių – įgimta širdies liga ir užakę kvėpavimo takai, tad jis kvėpuoti gali tik per tracheostominį vamzdelį. Penkiamečiam jo broliukui diagnozuotas autizmas. O ir mama mažaisiais rūpinasi pamiršdama apie savo pačios ligą – cukrinį diabetą. Jauna šeima daug laiko ir jėgų skiria tam, kad berniukai gyventų kuo įdomesnį, prasmingesnį, įvairiapusį gyvenimą. Tad jiems tikra švente ir galimybe nors akimirkai pabėgti nuo nelengvos kasdienybės tapo akcijos rėmėjų kvietimas į „Pipirini pizza“, kurios šeimininkas Audrius Dagys pakvietė prie jo paties ruoštų patiekalų stalo.

Verslininkė, akcijos globėja Ramutė Akramavičienė šiltai bendravo su neįgaliu berniuku ir jo tėveliais.
Verslininkė, akcijos globėja Ramutė Akramavičienė šiltai bendravo su neįgaliu berniuku ir jo tėveliais.

Pasidžiaugti kartu su šeima atėjo ir akcijos globėja R. Akramavičienė su talkininke Monika Kazanavičiene, Rokiškio verslininkų klubo atstovė Nataša Aleksiejeva, UAB R. Burnicko bendrosios praktikos gydytojo kabineto vadovas Andrius Burnickas, salono „Novopėlė“ kirpėja Silvija Maksvytienė, salono „A Miss“ kosmetologė ir savininkė Sima Mekšėnienė, rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė, Socialinės paramos centro Dienos centro neįgaliems ir sutrikusio intelekto vaikams vyriausioji socialinė darbuotoja Jūratė Dovydėnienė.

Nedrįso prašyti paramos

Mama Solveiga neslėpė, kad jai buvo nedrąsu dalyvauti akcijoje, prašyti paramos. Mat moteris labiausiai baiminosi kreivų žvilgsnių, priekaištų, esą šeima ir taip daug dėmesio ir paramos yra gavusi. Akcijos globėją R. Akramavičienę toks visuomenės požiūris į neįgalius, pagalbos reikalingus žmones ir šeimas stebina: juk, atvirkščiai, visuomenė turėtų stengtis padėti jiems įveikti gyvenimo siųstus išbandymus. Ji su nuostaba klausė tėvų pasakojimo, kad ne visos miesto viešosios erdvės prieinamos jų šeimai, neįgaliojo vežimėlyje vežančiai sūnų. Ar gali neįgalusis užvažiuoti į, tarkime, miesto paštą, muziejų, kai kurių bankų skyrius?..

Šeima į gyvenimą kabinasi kaip beišmanydama. Tėtis Egidijus vis dar ieško nuolatinio darbo, o mama Solveiga visas savo jėgas ir dėmesį skiria neįgaliems berniukams. Šeima sulaukė liūdnos žinios: nuo šių metų į jos pajamas įskaičiuojamos ir lėšos, gautos už vaikų slaugą, tad, ko gero, teks atsisveikinti su viltimi gauti socialinį būstą. Mat, įskaičiavus neįgaliems berniukams valstybės skirtas lėšas, šeimos pajamos 20 proc. viršija didžiausią sumą, kurią gaunantiems žmonėms skiriamas socialinis būstas.

visuomenė turėtų stengtis padėti jiems įveikti gyvenimo siųstus išbandymus

Socialinės paramos srityje besidarbuojančios specialistės negailėjo gražių žodžių šiai šeimai: rūpestingai mamai, atsakingam tėčiui. Mat mūsų šalyje nereti atvejai, kad gimus neįgaliam vaikui, kuriam reikia daug priežiūros ir rūpesčio, šeima suyra ir visa atsakomybės našta užgula gležnus mamos pečius…

Pabėgti nuo liūdnų minčių

Tačiau ši popietė šeimai buvo proga pabėgti nuo nelinksmos kasdienybės. Tad „Pipirini pizza“ skambėjo tik geros naujienos. Visą mėnesį firminėse UAB „Lašų duona“ parduotuvėse rokiškėnai pirko akcijos ženklu pažymėtą duoną. Nuo kiekvieno nupirkto kepaliuko 7 ct buvo skirti šiai šeimai, tad akcijos globėja R. Akramavičienė skyrė 100 eurų dovanų kuponą apsipirkti „Lašų duonos“ parduotuvėje. „Mūsų įmonė negaili lėšų tiems, kuriems reikalinga pagalba ir parama. Tačiau norėjome, kad gerumas ir bendruomeniškumas suvienytų ne tik verslininkus, bet ir rokiškėnus. Džiaugiamės, kad atsirado nemažai akcija susidomėjusių miestiečių. Tikimės, kad gerumas ir toliau vienys rajono žmones“, – kalbėjo pašnekovė.

Mamą Solveigą (kairėje) kirpėja Silvija Maksvytienė ir kosmetologė Sima Mekšėnienė pakvietė grožio procedūroms.
Mamą Solveigą (kairėje) kirpėja Silvija Maksvytienė ir kosmetologė Sima Mekšėnienė pakvietė grožio procedūroms.

Verslininkų klubo žmonės apsiėmė išpildyti mažųjų svajonę vėl aplankyti delfinariumą. Tačiau jie ten keliaus ne vieni. „Mes, verslininkai, mokame skaičiuoti. Tad suskaičiavome, kad jei pridėsime šiek tiek daugiau lėšų, delfinus galės pamatyti daugiau rajono vaikų. O ir kelionė bus linksmesnė“, – sakė akcijos organizatorė. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos vadovas Augutis Tymukas skyrė mokyklinį autobusiuką, UAB „Lašų duona“ vadovas Zenonas Akramavičius – degalų kelionei, verslininkas Pranas Blažys pasirūpins, kad keliautojai ilgoje kelionėje nepraalktų, savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Z. Čaplikienė pažadėjo prisidėti prie bilietų įsigijimo, o Dienos centro socialinė darbuotoja J. Dovydėnienė padės pasiruošti kelionei net aštuoniolikai centro globotinių. Išvyka numatyta gegužės 21 d.

UAB R. Burnicko bendrosios praktikos gydytojo kabineto vadovas A. Burnickas šeimos berniukui, kuriam diagnozuotas autizmas, dovanojo jam labai reikalingus specialius maisto papildus. Beje, mažasis į šventę ateiti negalėjo: Titas lavinamas darželyje.

„Tarp kasdienių rūpesčių, darbų, iššūkių mamos dažnai pamiršta save. Tad akcijos partnerės padovanojo galimybę mamai Solveigai vėl skirti laiko sau, prisiminti, ką reiškia būti ne tik rūpestinga mama, bet ir žavia, grožį ir ramybę spinduliuojančia moterimi“, – pristatydama salono „Novopėlė“ kirpėją S. Maksvytienę bei salono „A miss“ kosmetologę S. Mekšėnienę kalbėjo paramos akcijos globėja R. Akramavičienė.

Apie viltis ir svajones…

Įspūdingą dovaną – paties iškeptas picas svečiams dovanojo „Pipirini pizza“ šeimininkas A. Dagys. Susirinkusieji užkandę žadą stebėjo, kaip iš tešlos gumulėlio patyrusio šefo rankose gimsta tobulas picos paplotis. Didžiausią įspūdį paliko picerijos šeimininko įgūdžiai virš galvos sukti didžiulį tešlos paplotį. O pats jis žavėjo pasakojimu, kodėl būtent rankomis suktas šis turi ypatingą skonį, kiek laiko turi bręsti picos tešla, kodėl ji valgoma rankomis… Mažajam Eligijui, kuris, kaip ir jo tėtis, nevalgo grybų, A. Dagys iškepė specialią picą.

Picerijos šeimininkas Audrius Dagys vaišino Niujorko stiliaus pica.
Picerijos šeimininkas Audrius Dagys vaišino Niujorko stiliaus pica.

Popietė neprailgo prie vaišių stalo, ją puošė nuoširdūs pokalbiai, tačiau akcijos dalyviams atėjo metas skubėti prie kasdienių darbų. Juos akcijos globėja R. Akramavičienė išleido su lauktuvėmis: specialiais UAB „Lašų duona“ dovanų maišeliais, pripildytais skaniausių įmonės gaminių.

Gerumas – ne vienkartinė idėja: akcijos globėja R. Akramavičienė kvies padėti ir kitoms rajono šeimoms, prispaustoms ligų, nelaimių ar nepritekliaus.

 

Rekomenduojami video: