Verbų šventė Rokiškio bažnyčioje. Šv.mišias aukoja dekanas, kun.Eimantas Novikas. A.Minkevičienės nuotr.
Verbų šventė Rokiškio bažnyčioje. Šv.mišias aukoja dekanas, kun.Eimantas Novikas. A.Minkevičienės nuotr.

Balandžio 9-ąją – paskutinį sekmadienį prieš Velykas Rokiškis kartu su krikščioniškuoju pasauliu švenčia Verbų sekmadienį.

Verbų sekmadienį prisimenamas iškilmingas Kristaus įžengimas į Jeruzalę, kur  Jėzus buvo sutiktas kaip pranašas, Dievo sūnus, didis žmogus. Įžengiant į miestą žmonės jam po kojomis klojo palmių ir alyvų šakeles. O po savaitės ta pati minia šaukė: „Ant kryžiaus jį!“.

Verbų sekmadienis reiškia širdžių atvėrimo Kristui šventę. Lietuvoje manyta, kad šį sekmadienį bažnyčioje visi būtinai turi laikyti po kadagio šakelę ar kitokią verbą. Į namus parsinešta pašventinta verba turi saugoti juos nuo visokio blogio. Tradicija Verbų dieną pašventintais kadagiais, žilvičiais gintis nuo galimų nelaimių išliko iki mūsų dienų. Ja pasmilkomi kambariai, apeinama apie laukus. Senoji verba iš praėjusių metų yra pagarbiai sudeginama.

Daugelyje Europos šalių Verbų sekmadienis dar vadinamas Palmių sekmadieniu. Katalikų bažnyčios liturgijoje palmių šventinimas įvestas V a. Europoje tikėta, kad tą dieną pašventintų anksčiausiai pavasarį sprogstančių augalų šakelės žadina jomis paliestos žemės ir gyvulių vaisingumą, padeda žmogui išlaikyti sveikatą, gausina derlių, neleidžia į namus trenkti perkūnui, saugo pasėlius nuo ledų ir graužikų.

Verbų sekmadieniu prasideda Didžioji savaitė. Ji mini Kristaus kančią, mirtį ir prisikėlimą. Kristaus prisikėlimo šventė – Velykos – bus švenčiamos kitą sekmadienį ir pirmadienį – balandžio 16 ir 17 dienomis.

kasyba

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dievuliukas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Dievuliukas
Dievuliukas

Kada Minkevičienė išmoks fotografuot, nu????