blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Daugėjant COVID-19 susirgimų, Rokiškio rajono ligoninėje vėl atidarytas COVIDO skyrius. Kaip „Gimtajam…“ sakė ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Marijana Čeponytė, skyriuje iš karto paguldytas vienas pacientas – vidutinio amžiaus rokiškietis, jo būklė kol kas nėra sunki. „Skyriuje yra 15 vietų nesunkia COVID forma sergantiems ligoniams. Jis skirtas ne tik Rokiškio, bet ir Kupiškio, Biržų rajonų gyventojams, kurių būklė dėl COVIDO nėra labai sunki. Sunkūs ligoniai gabenami į Panevėžio infekcinę ligoninę“, – sakė M. Čeponytė.

Rokiškio rajono ligoninės COVIDO skyrius yra aprūpintas įvairiais deguonies aparatais, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatu. Kol skyrius neužpildytas, jame dirba vienas gydytojas.

„Jaučiame, kad COVIDAS Rokiškyje pamažu plinta – vis daugiau žmonių kreipiasi, įtardami šią ligą. Tiesa, ne visiems ji nustatoma. Kartu noriu atkreipti dėmesį, kad COVID-19 ypač pavojingas neskiepytiems senyvo amžiaus žmonėms, turintiems įvairių gretutinių ligų – jiems dažniausiai išsivysto sunki ligos forma. Juos būtinai reikia skiepyti. O mes susiduriame su tokia situacija – senyvo amžiaus žmonių artimieji, ypač jauni, pasiskiepija ir galvoja, kad jų neskiepyti senoliai saugūs. Deja, net pasiskiepijus galima užnešti virusą, o senyvo amžiaus žmogui jis gali būti mirtinas. Todėl patariu – nepamirškite savo senolių, nuvežkite juos paskiepyti, net jeigu jie ir neina iš namų“, – pataria gydytoja M. Čeponytė.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments