blank
Rokiškio savivaldybės nuotr.

UAB “European Energy Lithuania” atstovo Andriaus Čypo, šalia vėjo elektrinių parko bus vystomas saulės modulių elektrinės statybos projektas. Tęsiant atsinaujinančios energetikos vystymą ir efektyviau išnaudojant Rokiškio raj. statomo vėjo elektrinių parko infrastruktūrą, įmonė išanalizavo ir padarė ekonominius bei techninius skaičiavimus bei priėmė sprendimą šalia vėjo parko, išvystyti saulės elektrinę, kurios galia sieks iki 70MW galios.

Plėsdama savo veiklą European Energy A/S Lietuvoje įsteigė ne vieną dukterinę įmonę ir jau šiais metais viena iš jų pradėjo vystyti 70 MW vėjo elektrinių parką Rokiškio raj., Kamajų sen. Įmonė savo iniciatyva jau atliko poveikio aplinkai vertinimą ir gavo teigiamą išvadą šalia esančioje teritorijoje. Atsižvelgiant į daugelį kriterijų, numatoma Saulės elektrinės parko projektavimo ir statybos vieta – Rokiškio raj., Kamajų sen., Gudiškio vs.

blank

Atsinaujinančios energetikos ir tvaraus rajono vystymosi kryptis yra viena iš prioritetinių Rokiškio rajone, todėl visuomet esame pasiruošę tokius projektus padėti įgyvendinti, nelaukiant terminų pabaigos, kad procesai vyktų ne tik greitai, bet ir sklandžiai. Šiuo atveju inicijuosime Rokiškio rajono specialaus plano rengimo procedūrą, kurios vykdymą ir finansavimą užtikrins UAB „EE Lithaunai Holding“.

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas dėkoja architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjui Raimondui Simanavičiui ir ypač vedėjo pavaduotojai Ingridai Trumpaitei, kurie daro viską, kad šie svarbūs projektai būtų įgyvendinti kaip galima greičiau. Kaip sakė UAB “European Energy Lithuania” atstovas Andrius Čypas, vykdant analogišką projektą kitoje savivaldybėje, reikiami dokumentai buvo parengti per 18 mėnesių, tuo tarpu Rokiškio savivaldybėje – per 9 mėnesius.

Rokiškio savivaldybės inform. 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Antanas
Antanas
2021 16 spalio 14:38

Kaip visada Rokiskio rajonas naudojamas tik prastitucijai(savo kuno isnaudojimui);tik aplinkiniams triuksmas,jokios ekonomines naudos rojonui,jokiu zenkliu darbo vietu.Gal gaus koks vienas pilietis sargo darba,o gal ir negaus.

pilietis
pilietis
2021 16 spalio 19:12
Reply to  Antanas

Antanai, kuriuo galu mąstote? Jau dabar UAB Rokautos transportą mačiau, gal ir kitos rajono įmonės dirba ten, jau nauda rajono žmonėms. Nevietiniai darbuotojai apsistoja vietinėse kaimo turizmo sodybose, ten moka nuomą, apsiperka vietinėse parduotuvėse, perką kurą, kelia apyvartas ir pan. Vėjo jėgainių savininkai mokės nuomą ūkininkams, ūkininkai pirks už juos prekes, vartos, rajono įmonėms vėl apyvarta. Ar aiškiau jau Antanai kokia ekonominė nauda?

zita
zita
2021 16 spalio 13:06

tik .greičiau.,greičiau.kol dar kadencija nesibaigė…Valio..valio kiek mums kainuos elektra ateityje?

Rokiskenas
Rokiskenas
2021 15 spalio 22:15

Super, grandiozinis projektas 14 jėgainių po 5 MW, žalios energijos nacionalinis parkas bus 🙂

pilietis
pilietis
2021 15 spalio 13:44

Amžiaus statybos ! 75mln.eurų investicijos, 230 m .aukščio, bus didžiausios Lietuvoje jėgainės .