Redakcijos archyvo nuotr.

„Vasarį pasitiksime su šiluma. Deja, ir pirmas jo dešimtadienis žiema nekvepės“, – sakė Bronius Medinis, Biržų meteorologijos stoties vedėjas. Trečiadienį Rokiškyje sudundėjęs griaustinis ir žaibas, anot jo, – labai retas reiškinys. Patikrinęs stebėjimo prietaisus, B. Medinis patvirtino, jog žaibas ir griaustinis buvo tik Rokiškio krašte. „Pasitaiko griaustinių ir žaibų lapkrityje, kartais gruodyje, bet sausio mėnesį tai labai netikėta“, – dėstė didžiulę orų stebėjimo patirtį turintis pašnekovas. Pasak jo, trečiadienio orai su škvaliniu vėju, grėsmingais debesimis labiau panašėjo į vasaros orus.

Sausio pirmas ir antras dešimtadienis buvo 6 laipsniais šiltesnis nei 20 metų šio laikotarpio temperatūrų vidurkis. Pastarosiomis dienomis šilumos šleifas keliauja nuo Anglijos per Baltijos jūrą, vos kliudo Kareliją, o už Maskvos – jau šaltukas. Jis slenka per Ukrainą, Graikiją, Ispaniją. Artimiausiomis dienomis temperatūra žemiau kris Vokietijoje, Prancūzijoje. Ten bus šalčiau nei pas mus. Taigi mes vis dar žaliuosim, telieka bulves daržuose sodint“, – šmaikštavo B. Medinis. Tačiau pavasarinės šalnos, jo pastebėjimu, priešingai nei kiti gamtos reiškiniai, vis dar laikosi savo grafikų. Tad per anksti sužaliavusiems, sužydėjusiems augalams jos, net ir trunkančios porą dienų, gali smarkiai pakenkti.

„Kailinių šią žiemą nebeprireiks, juos drąsiai galima siųsti į sniego užverstą Kanadą ar į šalčio spaudžiamą Uralą. Dukra Kalėdų buvo atskridusi iš Barselonos (Ispanija), tikėjosi rasti pas mus sniego. Kai po Kalėdų grįžo, Madride labai sušalo, nes ten buvo gerokai vėsiau nei Lietuvoje. Ispanijos žemyninę dalį buvo paralyžiavęs sniegas. Mes čia gyvenam lyg Dievo užantyje: nei gaisrų, nei potvynių, nei didelių audrų. Bet vis tiek gamta nepatenkinti“, – humoro nestokojo B. Medinis.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
rrrrrrrrrrrrrrr
rrrrrrrrrrrrrrr
2020 22 sausio 16:27

Labai puikus oras,jau daug geriau negu plikledžiai ir traumuoti žmonės.

Aha
Aha
2020 27 sausio 13:38
Atsakinėti į  rrrrrrrrrrrrrrr

Pritariu jums jau geriau toks oras negu ledinycia kaip sako ir pilna sniego

Rekomenduojami video: