15 min.lt. nuotr.
15 min.lt. nuotr.

Lapkričio 18 d.  įsigaliojo praėjusios kadencijos Seimo priimtos Civilinio kodekso pataisos, kuriomis siekiama užtikrinti geresnę vartotojų teisių apsaugą.

Kodekse įtvirtinti pakeitimai, kurie yra susiję su didesniu vartotojų teisių apsaugos lygio užtikrinimu: vartojimo sutarčių sampratos išplėtimas; draudimas iš vartotojo reikalauti nepagrįsto atlyginimo už mokėjimo priemonės naudojimą ar mokėjimą grynaisiais pinigais; draudimas iš vartotojų, skambinančių verslininkams dėl sudarytų sutarčių, reikalauti didesnių nei bazinė skambučių kaina; sąlygų vartotojams sudarymas – interneto svetainėje elektroniniu būdu pateikti nuotolinės sutarties atsisakymą.

Kodeksas patikslintas reglamentuojant, kad verslininkas, suteikiantis vartotojui galimybę susisiekti su juo dėl sudarytos sutarties naudojantis telefono ryšio paslaugomis, negali naudoti telefono ryšio numerio, kuriuo skambinant būtų taikoma didesnė negu bazinė skambučių kaina, t. y. didesnė kaina, negu vartotojas moka už skambučius viešųjų fiksuotojo ir judriojo telefono ryšio paslaugų numeriais. Verslininkas, pažeidęs šią pareigą, turi atlyginti dėl to vartotojo patirtas išlaidas.

Verslininkui draudžiama reikalauti iš vartotojo atlyginimo už tam tikros mokėjimo priemonės naudojimą ar mokėjimą grynaisiais pinigais, viršijančio verslininko išlaidas, patiriamas dėl tos mokėjimo priemonės naudojimo ar mokėjimo grynaisiais pinigais.

Civilinio kodekso pataisos parengtos, siekiant užtikrinti tinkamą Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl vartotojų teisių nuostatų įgyvendinimą.

Pataisos buvo priimtos šių metų lapkričio 8 d.

 

Eltos inform.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie