Rokiškio pirties mėgėjai kartu su Kalėdų Seneliu išsirikiavo bendrai nuotraukai. Jūratės Paškevičienės archyvo nuotr.

Keturias valandas praleisti miesto pirtyje ryžosi 24 pirties mėgėjai. Daugumai jų susitikimas su laidos filmavimo grupe buvo ir savotiška galimybė pažvelgti į laidos kūrimo užkulisius, galimybė gyvai pabendrauti su laidos vedėju, profesionaliu pirtininku Sauliumi Tučkumi. Susirinko ne tik miesto gyventojai, bet ir pirties mylėtojai  iš rajono, o viena pirčiuolių pora nepabijojo slidžių kelių ir atvyko iš Utenos.

Tradiciškai pirtis pradėta instruktažu, kad kiekvienas žinotų, kaip elgtis tokioje netradicinėje pirtyje – TV laidos „Vantos lapas“ laikinojoje filmavimo studijoje. Laidos vedėjui S. Tučkui talkino Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narys mūsų rajono pirtininkas Nidijus Aukštikalnis.

Pirmo garo ritualas padėjo galutinai nugalėti jaudulį, o krosnies šiluma, visus suvienijo vienam tikslui – puikiam bendravimui.

Antrasis ėjimas buvo skirtas druskai – ji buvo pilstoma induose, aromatizuojama eteriniais aliejais, ajerų šaknų milteliais, kurie visa garinę pripildė svaigaus vasariško aromato.

Trečiajame ėjime pirčiuolių rankose sušnarėjo vantos. Tada jau pasigirdo pirmieji šūksniai: „Ai, kaip gerai!“

Įspūdžių užteko visiems: ir dalyviams, ir laidos kūrybinei grupei. Suvaldyti ir kokybiškai nufilmuoti tokią auditoriją, kaitinamą garo, – pakankamai didelis iššūkis.

Išsiskirdami vieni su kitais dalyviai atsisveikino kaip seni bičiuliai.

Jau ketvirtą sezoną gyvuojančios TV laidos „Vantos lapas“ kūrybinė grupė tikisi, kad taip bus pralaužti ledai ir kitų miestų bei miestelių viešosios pirtys galės surengti panašius renginius. Taip pat tai žingsnis iškeliant aktualią problemą – prastą viešųjų pirčių padėtį Lietuvoje. Renginio sumanytojas – Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narys Leonardas Šablinskas.

Sausio 27 d. 9.30 val. „Lietuvos ryto“ televizija planuoja rodyti Rokiškyje filmuotą „Vantos lapo“ laidą.

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie