J. Kačerausko nuotr.

Varžybas organizavo Rokiškio kūno kultūros ir sporto centras (KKSC) kartu su baseino administracija. Programoje žiūrovai pamatė dailųjį plaukimą, vandensvydį, tarptautines vaikų plaukimo varžybas. Plaukimo varžybos „Vandens purslai“ – vienas iš pirmųjų programos „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ renginių.

Renginyje būta garbingų svečių. Į varžybas atvyko Lietuvos plaukikė, plaukimo krūtine pasaulio rekordininkė, olimpinė čempionė ir rekordininkė Lina Kačiušytė, šiuo metu einanti Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentės pareigas.

Be L. Kačiušytės, renginyje dalyvavo ir kitas žymus šalies plaukikas – Robertas Žulpa. Sportininko biografija – daugiau nei įspūdinga. R. Žulpa yra Maskvos olimpinis plaukimo 200 m krūtine čempionas, pasaulio vicečempionas ir triskart Europos čempionas, penkis kartus Europos taurės laimėtojas, 12 kartų SSRS čempionas, buvęs pasaulio rekordininkas, SSRS nusipelnęs sporto meistras.

Garbingų svečių sąrašą renginyje pabaigė Romualdas Bitė. Garsus lengvaatletis ir slidininkas, Miuncheno olimpiados dalyvis šiuo metu yra Vilniaus olimpiečių klubo prezidentas.

Svečiams itin patiko Rokiškio baseinas, o jo architektūrą įvertino geriau nei neseniai sostinėje atidaryto Fabijoniškių baseino.

„Vandens purslų“ metu žiūrovai grožėjosi dailiuoju plaukimu, kurį demonstravo Šiaulių plaukimo centro dailiojo plaukimo komandos merginos. Taip pat pamatė parodomąsias vandensvydžio varžybas. Jose jėgas išbandė kauniečių komanda „Kauno PM – Dainava“. Ji – 2018 m. Lietuvos čempionė.

Renginio pabaigoje laukė smagios jaunųjų plaukikų tarptautinės varžybos, kurioje dalyvavo ne tik rokiškėnai ir iš kitų šalies miestų atvykę plaukikai, bet svečiai iš Latvijos. Pastariesiems atiteko ne vienas aukštas prizinis apdovanojimas.

Mergaitės ir berniukai varžėsi 25 m klasikinio ir nugaros plaukimo stilių distancijose. Tarp mergaičių klasikinio plaukimo distancijoje dominavo viešnios iš Latvijos. Pirmąją vietą užėmė Sofija Aleksejava iš Daugpilio, antrąją – Milana Saveika (Daugpilis). Trečioji atplaukė Lauma Laurinoviča iš Bauskės.

Tarp berniukų greičiausias buvo pasvalietis Eimantas Kasparavičius. Antrasis atplaukė Erikas Magrinas (Daugpilis), trečias – Danielis Timofejevas (Daugpilis).

Nugaros rungtyje tarp mergaičių greičiausia buvo Rugilė Vyčaitė iš Pasvalio. Antroji vieta atiteko taip pat pasvalietei Lukai Račkauskaitei, trečioji – Patricijai Aišpurei (Bauskė).

Tarp berniukų pirmasis atplaukė E. Magrinas (Daugpilis). Antrąją vietą užėmė pasvalietis Vytenis Žukauskas, trečiąją – D. Timofejevas iš Daugpilio.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: