Opozicijos vykdyta gyventojų apklausa dėl vicemero Egidijaus Vilimo (dešinėje) „sukabinta“ ant virvės tapo tarybos posėdžio dalyvių „bromu“. A.Minkevičienės nuotr..
Opozicijos vykdyta gyventojų apklausa dėl vicemero Egidijaus Vilimo (dešinėje) „sukabinta“ ant virvės tapo tarybos posėdžio dalyvių „bromu“. A.Minkevičienės nuotr..

Pasitiko „bromu“

Prieš rajono merą ir vicemerą pasišiaušusi opozicija einančiuosius į salę pasitiko „bromu“ – ant ašutinės virvės prisegtais gyventojų parašais dėl nepasitikėjimo vicemeru. Apklausa vykdyta apie dvi savaites. Ji, kaip sakė iniciatoriai, tęsis tol, kol bus atstatydintas mero pavaduotojas Egidijus Vilimas. Vienas apklausos rengėjų, rajono konservatorių lyderis Andrius Burnickas teigė, jog apie 1 tūkst. gyventojų pasirašė už  tai, kad vicemeras trauktųsi iš pareigų. Laisvės sąjungos (liberalų) rajono skyriaus pirmininkas Gintaras Girštautas politikus, administraciją ir svečius kvietė parašais pareikšti šiuo klausimu savo nuomonę, bet išdrįsto nedaugelis.

Į salę pasveikinti tarybos posėdžio dalyvių su artėjančiomis Kalėdomis atvykęs Kalėdų Senis apdalijo visus saldainiais ir prašė bent vieno eilėraščio. Salėje tvyrant įtampos nuojautai nė vienas nesiryžo blaškyti koncentracijos, išskyrus merą Antaną Vagonį. Šis padeklamavo Salomėjos Nėries „Senelės pasaką“.

Eilėraščio paskutiniai žodžiai „Ir jos pasaka baigta“ iliustravo tolimesnę posėdžio eigą. Mero pareikalauta viešai pasakyti asmeninę nuomonę, ar, jo manymu, vicemeras gali toliau eiti pareigas. A. Vagonis bandė išsisukinėti atsimušinėdamas, jog pasitiki visais, kol nėra teisinio neigiamo įvertinimo. O dėl vicemero esą jis nieko šiuo metu negali padaryti, nes po nepavykusios interpeliacijos kitą galima pareikšti tik po pusės metų. Mero užtarimo sulaukęs E. Vilimas iš tribūnos sakė, jog švietimo įstaigos veikia geriau nei anksčiau, ir jis nemato priežasčių, kodėl turėtų atsistatydinti.

Blokavo darbą

Susivienijusi opozicija ir prie jos prisijungę ką tik nuo valdančiųjų pabėgę socialdemokratai (išskyrus Laimą Keraitienę ir Vitalijų Jocį) blokavo tarybos posėdžio darbotvarkę. Kilo sumaištis, nes darbas negalėjo vykti. Tarp keliolikos sprendimų projektų buvo ir labai skubus klausimas dėl rajono biudžeto patikslinimo. Jam nepritarus įstaigos baigiantis metams negalėtų gauti dalies finansų.

Darbotvarkei nepritarę tarybos nariai paprašė pertraukos. Rajono savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Regina Strumskienė sakė, jog iki šiol nė karto nebuvo blokuojamas  tarybos darbotvarkės tvirtinimas. Ji tikino, kad tokio veiksmo nenumato jokie įstatymai.

Po pertraukos tarybos narių kėdės buvo apytuštės – iš 25 sėdėjo vos dvylika politikų. Merą palaikantieji ragino dirbti toliau: už darbotvarkę balsuoti iš naujo. Akimis tarybos narius suskaičiavęs meras suprato, jog nepavyks – nėra kvorumo. Protestuojančiųjų prašyta grįžti į salę.

Sugrįžus G. Girštautas neleido pradėti darbo, laukė, kol meras duos atsakymą, ar jis savo iniciatyva – tokią teisę merui suteikia įstatymai – pareikš nepasitikėjimą vicemeru. A. Vagonis paaiškino, jog dabar to padaryti negali, nes nuo vicemero interpeliacijos nepraėjo pusė metų. „Nedarysiu. Pažeisčiau įstatymą. Bet kuris tarybos narys kitame posėdyje galėtų pareikšti nepasitikėjimą manimi“, – atsakė tarybos opozicijai rajono vadovas ir pridūrė suprantantis opozicijos tikruosius kėslus – esą E. Vilimo „korta“ siekiama išmesti ne vicemerą, o jį, merą.

Pastatė į kampą

Atmosferai įkaitus iki raudonumo, o R. Dūdienei prašant apsvarstyti bent vienintelį biudžeto patikslinimo klausimą, pasiūlyta gruodžio 27 d. sušaukti neeilinį posėdį, į kurį būtų įtrauktas ir papildomas klausimas dėl nepasitikėjimo E. Vilimu.

Dėl nesutarimų vėl prireikė pertraukos, savivaldybės teisininkams nurodyta išsiaiškinti, kokios būtų tokio žingsnio teisinės pasekmės.

Merą „į kampą“ pastatę tarybos nariai pasielgė valstybiškai: susirinko į salę ir vieningai balsavo už darbotvarkėje paliktą vienintelį klausimą – biudžeto patikslinimą.

Kraštutinis žingsnis – tiesioginis valdymas

Tarybos posėdžio pradžioje buvo paskelbta informacija, kad rajono Socialdemokratų frakcija pasitraukė iš valdančiosios koalicijos, ją paliko ir buvęs Darbo partijos frakcijos narys Zenonas Viduolis, o „darbietis“ Vidmantas Maželis prisijungė prie Rokiškio krašto koalicijos „Už laisvę augti“. „Tvarkietis“ Vilius Pliuškis posėdyje pranešė, jog traukiasi iš tarybos dėl asmeninių priežasčių. Taigi mero turėta nepajudinama dauguma subyrėjo kaip kortų namelis…

„Tikime, kad meras dar šiemet sušauks neeilinę sesiją ir pasinaudos jam įstatymų suteikta teise dėl E. Vilimo nepasitikėjimo. Jeigu A. Vagonis rimtų sprendimų nepadarys, bendro darbo nebus, teliks vienintelis kelias – rajono tiesioginis valdymas“, – rajono valdymo sudėtingą situaciją reziumavo G. Girštautas.

Po skandalingo posėdžio besiskirstantys politikai ironizavo, kad A. Vagonio arogantiškai elgsenai pagaliau atėjo pabaiga kaip tai „Senelės pasakai“…

Subscribe
Informuoti apie
guest
38 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Aloizas
Aloizas
2017 30 gruodžio 16:13

Rokiškėnai pamiršot,kad Sąjūdis Jums iškovojo nepriklausomybę, tai ir rinkit Sąjūdžio žmones į tarybą.Dabar jie vadinasi TS-KDP-PKT O Jums vis reikia koloborantų-komunistų. Ką išsirinkot, tą ir turit. Nepykit ant jų , bet prisiimkit kaltė sau

Smalsutis
2017 28 gruodžio 23:43

Patarėjai tai nemirtingi, nesugebėjo patarti nei merui nei vicemerui kaip užgesinti peklą posėdžio metu 22 dieną.

Nukentėjas
Nukentėjas
2017 28 gruodžio 21:54

Ten savivaldybėj keisti dalykai darosi , dirba daug specialistų su principingais užsispirimais , tarp jų ir iš naujų yra , tad laikas būtų pagalvoti apie gerą analizę ir būdą pakeisti juos , paleidus užsispirusius vadovaujančius , nes Lietuvą paliks ne tik dėl atlyginimų , o ir vien dėl tokių veikėjų.

egas
2017 28 gruodžio 7:29

Daugiau protingu verslininku i valdzia ir rajonas usklestes! Sitas klaunas su savo pavaduotoju ir buvusiu pavaduotoju net gero cirko nemoka padaryt, vaikai nesijuoktu… Visi pavaduotojai jo klaunai

Egis
Egis
2017 28 gruodžio 7:24

Daugiau versliniku ateis Rokiskio rajonas pakils. Sitas klaunas su savo pavaduotoju net cirko padaryt gero nemoka, vaikai neplotu…

Susidomėją
Susidomėją
2017 28 gruodžio 7:04

Tai kada bus išvarytas Vilimas , ar savo noru eis?

SENIS
SENIS
2017 26 gruodžio 15:35

gresianti alkana butis visus vercia issiepti dantis ir kipti i bet koki kasni , o valdiskas lovys pats patraukliausias. Vargu ar pasikeistu situacija , pakeitus mera ar ir visa taryba , rajono biudzetas skurdus kaip kad ir bet kurio rajono ir kada pinigu uztenka tik atlyginimamas , tai vargu ar kam laime sukuSI . Telieka tik tiketis kad Nauji Metai atnes naujesniu dziugsmu …

Rimas
Rimas
2017 25 gruodžio 19:10

Greičiau pasikeistų valdžia, rajonas sužydėtų,gyventume kaip rojuje.Tie norintys į valdžią gi tikrai ne dėl atlyginimo eis,jie nuo pirmų dienų mums gerą gyvenimą nori sukurti, jiems ir jų draugams tikrai ne postai rūpi. Reikia leisti jiems pabandyti sutvarkyti rajoną, švietimą,kultūrą, grąžinti emigrantus.

Narys
Narys
2017 25 gruodžio 9:50

Visi snukei alhogoliku 😆

Turėjau reikalų
Turėjau reikalų
2017 25 gruodžio 7:56

Netgi į pabaigą , tarybiniais laikais , buvo galima gan normaliai susišnekėt su rajono valdžia ir buvo randami palankūs sprendimai tau rūpimais klausimais , dabargi prie šių valdančiųjų (kurie klibinami ir įsišakniją) teko susidūrti , viskas daroma , kad tik pakenkt žmonėms (rinkėjams) , tai darant vadovaujantis kažkieno nurodymais ir principais , tad pritarčiau ir aš už prasivalymą , gal naujieji įpūstų naujo gaivaus vėjo ir pavyktų susitvarkyti aktualius ir rūpimus klausimus . Su šventėmis ir sekmės pradėtame darbe , nesustokim , susitiksim.

Pastebėjimai
Pastebėjimai
2017 24 gruodžio 18:55

Pritariu smalsučiui , ištikrūjų gal reikėtų ir paleist visus tuos , kurie patys negalvoja , o ypač tuos kurie pataria , tačiau nesugebėjo to padaryti . Klausimas ar gali valdyti tokie valdatieji – jau pasimatė prie ko privedama?

Smalsutis
2017 24 gruodžio 13:54

Mano nuomonė, kad abu patarėjai niekam tikę, nes nepatarė nei merui nei vicemerui kaip tokios košės neužvirti.

Nukentėjas
Nukentėjas
2017 24 gruodžio 7:26

Kuo greičiau , reikia išoperuot piktžaizdes , jaigu tik yra galimybė , kadangi tiek pridarę žalos , juos pačius rinkusiems rinkėjams ir tiesiog baisu darosi , kad taip įsikibę postų laikosi , tarsi neįveikiamas vėžys.

Ruta
Ruta
2017 24 gruodžio 6:44

Čia Dievo “atkepi piragi” už vienos porelės ilgametį ėjimą per galvas ir tyčiojimąsi iš žmonių. Simboliška, kad viskas lyg Kalėdų “dovana” . Kai pagalvoji apie bedarbystę netoli 60-ies, tai ir pikčiausiam priešui nelinkėtum… Gal atsiras kokia kuratoriaus vieta rajono VVG? Galės kuruot kokį plytelių klojimą prieš 5 metus emigravosiam kaime.

Angėlė
2017 24 gruodžio 2:06

Gerai,meras inešė gyventojams aiškumą.Kadangi tikriesiems komunistams (dirbantiems komunistiniais metodais),nepatiko demokratinės naujojo vadovo proceduros.Dėl to išėjo iš socdemokratų partiojos ir įkūrė tikrujų komunistų frakciją NR.1,išsiskaidrino.Visi rajono burokiaučiai turės už ką balsuoti.Čia panašiai kaip ir viršuje-išėjo visi tie kurie neistengė atsiplėšti nuo valdžios lovio.Kirkilų veidrodis rajone.O laimutė kaip gi balsuos ,prieš savo”jaunuosius” brolius komunistus,Juk buvusi jų primtakų naminklaturininkė ,čia ir kraujo perpilimas nepadės,isigėrę į kaulus.

Kamštis
Kamštis
2017 24 gruodžio 0:31

Merą rinko žmonės tiesiogiai, todėl jis yra nuo žmonių ( kaip prezidentas).O jūs partiniai ten atrodote ( pasižiūrėkite į fotogaleriją ) kaip vanagai, pasirengę vieni kitiems akis išsikapoti.Fuuui. O masvytas tai tegu iš naujo galvoja. Nė prie ko čia toji nelaimė ir meras. Gi meras ten negėrė ir gal niekur su šiais pedagogais negėrė, nežinau šito. Kaltinkite ūkininkus , kurie įraudę “tekilas” visais pakampiais laisto. Dėl blogo šiųmečio derliaus , manytina, jau nebepasiekia reikiamų laipsnių, tai tepa slides visai. Koks tautos likutis išliko , toks ir yra. Visi laka, kol gali.Ar meras jiems įpila? O kas liečia vicemero švarką, tai… Skaityti daugiau »

Smalsutis
2017 23 gruodžio 21:23

Kai perskaičiau pilną straipsnį laikraštyje, man jau aišku, kad čia „otkiepi pirogi“ už atleistus du darbuotojus. Viena iš kultūros centro, kitas iš mero artimos aplinkos. Gyvas pavyzdys, kad lazda turi du galus.

Susidūręs
Susidūręs
2017 23 gruodžio 17:10

O , kaip su administracijos direktoriumi , ar ilgai dar jį laikys , nieko gero žmonių labui , tik kenkimas , o gal jis ne savo galva vadovaujasi .

Zita
Zita
2017 23 gruodžio 16:00

Suaugusių žmonių žaidimai,Kalėdinis cirkas,bet su pasėkmėmis.

to klaidos
to klaidos
2017 23 gruodžio 9:39

Prie ko čia klaidos? Nors ir šalies prezidentas būtų, už gramatinių klaidų nebuvimą žmonėm gyvenimas nepagerės, labiausiai juokas ima iš tokių kurie kabinėjasi lygioje vietoje, tai gal tada pradėkim kabinėtis, prie jūsų galbūt batų spalva netinka prie šio sezono spalvų arba kelnės per trumpos ir t.t nebejuokik svieto su klaidom

Audrius
Audrius
2017 23 gruodžio 0:13

Taip ir toliau, tokius reikia rauti greiciau is valdzios kaip E. Vilimas ir begales panasiu veikeju :)! dziaugiuosi uz padarytus sprendimus.

Rinkėjas
Rinkėjas
2017 22 gruodžio 23:34

Aš už Vilimo atleidimą , Jis negeras jį rinkusiems rinkėjams , būvusiems darbuotojams ir užsispyrusiai neteisingas , tad laikas būtų paleisti prieš šventes , padarytų gyvenimo klaidų pamastymams .

jurgis
2017 22 gruodžio 21:44

Aš tai nie kaip nesuprantu kaip toks kaip rajono mertas gali taip nesuprasti situacijos.Kad prie nuskambėjusių per visą šalį nelaimių atvedė būtent jo ir vicemero nesupratimas ir nesugebėjimas suvaldyti savo pavaldinius. Ir toliau kalba vėjus apie klaideles ir t. t..Davaldė rajoną iki tokio lygio ,kad išvažiavusiam rajono gyventojui už rajono rybų gėda pasakyti ,kad esi IŠ ROKIŠKIO.VISI ŽIŪRI KAIP Į KOKIUS ZOMBIUS.

klaidos
klaidos
2017 22 gruodžio 21:15

Jei vienas iš komentarų (kurio autorius pasivadinęs a.vagonis@post.rokiskis.lt) yra tikrai rašytas gerbiamo mero A.Vagonio, tai labai liūdna, kad keliuose sakiniuose padaryta daugybė skyrybos (ir kiek mažiau -rašybos) klaidų.

vytautas
vytautas
2017 22 gruodžio 19:29

Butų buvę gerai prieš Kalėdas išmėšti iš valdžios arklidžių mėšlą,uždegti nors kokią žmonėms šviesą.Bet gerai nors kad darbas pradėtas,tikimės kad kada nors tai įvyks.

Smalsutis
2017 22 gruodžio 19:23

Ar šią naujieną praneš Gerų naujienų, CNN ir BBC televizjos?

Saulė
Saulė
2017 22 gruodžio 19:18

Ponas Vagoni, būtent tamsta savo intrigomis jau seniai pamynėte viską – administracijos darbą, pačią savivaldybę, visą rajoną ir net pačią mero instituciją.

Ziniukas
Ziniukas
2017 22 gruodžio 16:36

Galima mėgti, galima nekęsti Barausko, bet žmogus su smegenimis ir stuburu. Kai vasaros pabaigoje Vagonis su juo susidorojo, atrodė, kad viskas. Bet pirmu žingsniu išgrūdo iš partijos Vagoni su Cepuliu, antru grįžo į tarybą, trečiu performavo daugumą. O dabar meras prispaustas. Vis dėl to reikėjo tokį stratega laikyti šone. Ir ko gero čia dar ne pabaiga.

Eglė
Eglė
2017 22 gruodžio 16:29

Gėda visai tarybai. Jums nusispjaut į specialistus, kurie ruošia klausimus ir tikrai svarbius, jums nusispjaut į gyventojus, kurie rinko jus. Spjūvis ne tik merui, bet ir visiems rajono gyventojams. O meras blogas jis ar geras ne tarybai spręsti, jis rinktas gyventojų….jei kandidatuos sekančiuose rinkimuose, va tada ir bus aišku geras jis ar blogas. Prisiekėte visi dirbti žmonių labui, o ką dabar išdarinėjate?? Tokio pasipūtimo opozicijos dar nė vienoje kadencijoje nebuvo. Kaip elgiatės savose įmonėse su savo darbuotojais, taip elgiatės ir taryboje … Nenorite dirbti, išeikite ..kaip tai padarė keletas protingų žmonių..Jums turėtų būti gėda prieš savo vaikus, šeimas, prieš visus… Skaityti daugiau »

Smalsutis
2017 22 gruodžio 16:26

Arogancija kalta.

Zino visi
Zino visi
2017 22 gruodžio 16:23

Tadas toks įtakingas, kad meras liko nuskriaustas, gal Vagoni pagalvok nueitą savo kelią ir nekaltino visų iš eilės, nes eilė labai ilga

Zino visi
Zino visi
2017 22 gruodžio 16:19

Galingas tas Tadas, net Vagonis nuo jo verkia. Bet gal mere paziurekit nueitą savo kelią ir ne Barauskas, Tervydis ar Girstautas kaltas kad atsidūrėte tokioje apgailetinoje situacijoje.

Antanas Vagonis
2017 22 gruodžio 15:47

Nieko nėra tobulo, tačiau Kalėdos, yra Kalėdos. Tokią dieną, paminti visą administracijos žmonių darbą, visus klausimus, kuriems komitete pritarta!? Didžiulė atsakomybė krinta ant Tado pečių. Man gėda už socialdemokratus. Atsiprašau visų, kurie tikėjote šią komanda. Laikas, įvertis tai kas tikra. Šiandien, atleidžiu visiems. Visiems: vagims ir melagiams, niekšams ir išdavikams, netgi draugams, kurie sugebėjo išduoti šiandien!

Sveikas protas
Sveikas protas
2017 22 gruodžio 15:47

Žmonės parašus renka, kad tik atsikratytų rajono kenkėjų, o tie ragais, nagais kėdžių įsičiupę. Taip ir rašykit komentaruose, kad jūs be rajono biudžeto melžimo, kito darbo negautumėte.

Petriukas
Petriukas
2017 22 gruodžio 15:20

Nežinau juoktis ar verkt dėl tokio Socdemų “senelių”, niekaip negalinčių susitaikyti, jog jau laikas jiems nueit nuo arenos ir jaunojo vedlio poelgio. Kvailesnio būdo sau kenkt nė nesugalvotum. Turbūt vedliui nuo medaus mėnesio suminkštėjo smegenys. Gal jau pamiršo, kaip tų pačių “senelių”, buvo nustumtas iš kandidatų į seimo narius ? Ar neliks kvailelio vietoje ir šiuo atveju ?

Spektakliukas
Spektakliukas
2017 22 gruodžio 14:55

Savi savus gaudo. Ne taip senai kontrabandininka gaude Mieliunas, dabar vienoj kruvoj… apsikabine

joli
joli
2017 22 gruodžio 14:46

Gėda už kai kurių tarybos narių elgesį…. Lyg ne lietuviai būtų, nebegalioja jiems mūsų tradicijos – iki Kūčių atlikti svarbiausius darbus, susitaikyti su žmonėmis, kad kitais metais sutartum su aplinkiniais, kad metų sandūros slenkstį peržengtum ramia sąžine….. Vietoj to, kad dirbtų Rokiškio ir jo žmonių gerovei, asmenines ambicijas ir pykčius demonstruoja

Smalsutis
2017 22 gruodžio 14:32

Kiek laiko dar tęsis tokie juokai?

Rekomenduojami video: