Susitikime su rajono valdžia verslininkai sakė, kad vienas pagrindinių paramos skyrimo kriterijų yra skaidrumas, atsiskaitymas, kur ir kam ji buvo panaudota. N. Šulcienės nuotr.
Susitikime su rajono valdžia verslininkai sakė, kad vienas pagrindinių paramos skyrimo kriterijų yra skaidrumas, atsiskaitymas, kur ir kam ji buvo panaudota. N. Šulcienės nuotr.

 

Penktadienį laikraštis „Gimtasis Rokiškis“ į apskritojo stalo diskusiją pakvietė rajono valdžią ir verslo atstovus. Diskusijoje dalyvavo Rokiškio verslo klubo (VK) prezidentas Irmantas Tarvydis, verslininkai Raimondas Tarvydis, Jonas Žemaitis, Audrius Dagys, Leonardas Šablinskas, VK administratorė Nataša Aleksiejeva, rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis, J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė, Krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vyresnioji specialistė Janina Komkienė, Kamajų bendruomenei atstovavo Vytautas Vilys, VšĮ „Tyzenhauzų paveldas“ pirmininkas Raimondas Sirgėdas, rajono tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys Algis Čepulis.

img_0012
Susitikime savo mintis ir pastebėjimus išsakė kiekvienas dalyvis. N. Šulcienės nuotr.

N. Šulcienė. Sunku surengti įdomų, turiningą renginį turint ribotą biudžetą. Tam vien gerų norų neužtenka – reikia rėmėjų, kurie prisidėtų. Pastaruoju metu jaučiamas šaltukas tarp rajono valdžios ir verslo.

Taigi, ko reikia, kad verslas ir rajono valdžia rastų bendrą kalbą?

A. Vagonis. Pirmiausia turime žinoti, ko mes norime: kad Rokiškis būtų dykynė, iš kurio visi išvažiuotų? Tai pasiekti labai nesunku kartojant, kad visi jau išvažiuoja, nieko nebeliko, o geriausia, kad ir pats išvažiuotum. Yra kitas variantas. Sakome, kad esame toks miestas, kuriame yra pramonė, norime, kad čia gyventų jaunimas ir jam būtų gera. Tai turime daryti ne po vieną, o visi kartu. Politiniai debatai turi būti tada, kai vyksta krepšinio varžybos. Joms pasibaigus, nebetęskime kovos. Šiandien tai nepavyksta, mes ir toliau įrodinėjame, kad pralošėme neteisingai.

img_0020

img_0068

Žvelgiant iš dabartinės pozicijos, viskas yra gerai: kultūra daugiau ar mažiau sukasi. Visiems kultūros darbuotojams yra iškelti konkretūs uždaviniai, kiek jie turi turėti kolektyvų. Kai bus rezultatai, kalbėsime apie užmokestį.

Daugiau antradienio „Gimtajame…“

bangenis

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AantanasjonasVietinė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie

Kai duodate, nesitikėkite gauti. Rožių aromatas lieka rankose to, kuris jas dovanoja kitiems. Kinų patarlė

jonas
jonas

Kaip visada gimtasis ignoruoja mera. Jokios foto 🙂

Vietinė
Vietinė

„yra pramone“ „kultūra daugiau ar mažiau sukasi“… kada gi paaiškės kam nors, kad turizmas (ir kultūra) yra savo žmonių gyvenimo sąlygų gerinimas ir pinigų „iš oro“ (turistų) paėmimas. Reikia tik trupučio supratimo ir veikslo, o ne posėdžių ir žodžių.