blank
R. Šiaulienės nuotr.

Socialinis būstas tręšta

R. Šiaulienė gyvena Vytauto gatvės 42-ajame dviaukštyje. Kaip sakė Rasa, šeima mokesčius moka, bet problemų turi labai daug: žiemą tenka skųstis dėl to, kad kelias nevalomas, kad sutemus, kai daugiavaikė mama grįžta su vaikais iš darželio, gatvė neapšviečiama, vasarą žolė nepjaunama, medeliai negenimi. Pati šeima ir kaimynai aplinkos, priklausančios savivaldybei, prižiūrėti tiesiog nespėja.

Tačiau didžiausia bėda, anot moters, – gyvenimas be vandentiekio. Nors moteris savomis jėgomis pasistatė pirtelę, ja naudotis nebegali, nes nėra vandens. „Remontuojant Vytauto gatvę, buvo prakirsta šulinio gysla, tuomet trys daugiabučio šeimos liko be vandens“, – pasakojo moteris. Rasa dar bandė suktis iš padėties – juk vaikus reikia nuprausti, švariais drabužiais aprengti, ką jau kalbėti apie vandens būtinybę maistui gaminti. Tačiau palengvinti gyvenimo jai nepavyko, moteris jaučiasi taip, lyg jos rankos būtų surištos.

Klausydama patarimų, moteris nuolat kreipiasi pagalbos į rajono savivaldybę, nes būtent jai ir priklauso sklypas, esantis prie daugiabučio. Tačiau veltui, todėl prašo visų geros valios žmonių išpildyti šeimos svajonę – įsirengti vandentiekį, kuris daugeliui mūsų – kasdienybė.

Vandentiekio įrengimo ir santechnikos darbams reikia 500–700 Eur. Šią sumą, anot Rasos, nustatė specialistas, atvykęs apžiūrėti situacijos vietoje. Tai, kuo kasdien džiaugiasi daugelis rajono gyventojų, šiai šeimai tai būtų tikras stebuklas.

Problema – priestato stogas

Rokiškio butų ūkio laikinajam direktoriui Vladui Januliui ši situacija žinoma. Kaip patikinimo pašnekovas, lėšos stogo renovacijos darbams yra kaupiamos, tačiau problema, dėl kurios skundžiasi Rasa, yra ne bendras stogas, o gyventojos pasistatytas priestatas, per kurio stogą ir laša vanduo.

„Daugiabučio namo savininkų susirinkime buvo nuspręsta kaupti lėšas bendro stogo renovacijai. Pagal Vyriausybės nutarimą yra renkamas 5 ct už kv. m mokestis. Jį moka dviejų butų savininkai iš keturių. Jau yra sukaupta beveik 2 000 Eur suma, tačiau stogo renovacijos darbams prireiks maždaug 10 000 Eur.

„Prieš savaitę sulaukėme prašymo, kad pinigai, kaupiami stogo renovacijai, būtų skirti kanalizacijos ir vandentiekio įvedimui į butą, tačiau to daryti negalime, kol tokio nutarimo nepriėmė viso daugiabučio gyventojai. Šiuo metu visų butų savininkai yra nusprendę, kad kaupiamos lėšos bus panaudotos stogo darbams. Kadangi sklypas, kuriame yra daugiabutis, priklauso valstybei, tiesiant šaligatvius, kiekvienam namui buvo atvestos komunikacijos – vandentiekis ir kanalizacija. Komunikacijas nuo to šulinio iki butų gyventojai turi įsirengti patys. Tam yra visos techninės sąlygos“, – patvirtino V. Janulis.

Išsamiau skaitykite  antradienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
13 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Algis
Algis
2021 22 sausio 9:09

Kodėl ponas Vladas Janulis yra laikinas šios įmonės vadovas?

Valstietis
Valstietis
2021 22 sausio 19:40
Reply to  Algis

Todėl ,kad negali susitarti dėl kito socialdemokrato vadovo kandidatūros…

jooo
jooo
2021 21 sausio 22:12

jei tokia šeima savo būste turėtų tokias sąlygas tai vaikus tuoj atimtų. O savivaldybė sugeba duoti tokį socialinį būstą su visais nepatogumais ir tinka. Ką tokiu atveju reiktų atimti iš savivaldybės klerkų?

Ona
Ona
2021 21 sausio 21:32

Šita mamytė yra ir gyvūnų mylėtoja, ir pelėsių naikinimo direktorė, ir tegu ponia Nijolė jai ir padeda.

Skaitytoja
Skaitytoja
2021 22 sausio 7:50
Reply to  Ona

Šiai mamai daug kas padejo, facebooke bu vo paskelbta sąskaita, pinigai surinkti, šeima turės vandenį, o savivaldybei Gėda.
Apie žmogų daug pasako meilė gyvūnams.

Pone
Pone
2021 24 sausio 17:40
Reply to  Skaitytoja

Ponia

Pone
Pone
2021 24 sausio 20:59
Reply to  Ona

Tai padeda viskas gerai)

Jurga
Jurga
2021 21 sausio 14:10

Čia gi tik mama su vaikais, o ne šuniukai ar ne mere??

Valstietis
Valstietis
2021 21 sausio 13:49

O kurmiesto seniūnas Krasauskas žiūri? Kur Godeliauskas su savo komanda?

Skaitytoja
Skaitytoja
2021 21 sausio 13:06

Facebooke yra Jolita Esu isplatintas pagalbos prasymas, pinigai jau surinkti, vandens ivedimui pakanka 👌

Raida
2021 21 sausio 12:52

Vieniša mama….3 vaikai.O kur vaikų tėvai?

Varnas
Varnas
2021 24 sausio 21:01
Reply to  Raida

O iš kur spejat tėvai ar tėvas?

Romka
Romka
2021 24 sausio 23:13
Reply to  Raida

Mieloji čia apie vandenį, straipsnis, ir vadinkus, o jūs apie ką skaitėt?