Šiandienis žaidimų aikštelių vaizdas – itin niūrus. J. Kalačiovienės nuotr.

Tikisi būti išgirsti

Rajono savivaldybės šeimos tarybos pirmininkė Jolita Kalačiovienė „Gimtajam…“ pasakojo, jog įvairaus amžiaus vaikų žaidimams ir sportui pritaikytų viešųjų erdvių Rokiškio mieste nepakanka. „Miesto centre, prie daugiabučių Laisvės Algirdo, Kauno, Aukštaičių ir Respublikos gatvėse, nėra nė vienos saugios vaikų žaidimų aikštelės. Tėvams norisi, kad vaikai turėtų kur saugiai leisti laisvalaikį šalia namų, o ne mašinų stovėjimo aikštelėse. Kelių dešimtmečių senumo žaidimų aikštelė su metalinėmis sūpynėmis ir smėlio dėže yra Aukštaičių gatvės kiemuose. Tačiau tai nepatraukli ir nesaugi vieta mažiesiems“, – pasakojo J. Kalačiovienė.

Anot pašnekovės, šalia Aukštaičių gatvės 1-ojo namo likę buvusių sūpuoklių metaliniai rėmai, Algirdo gatvės 6-ojo daugiabučio kieme vaikus „džiugina“ nesaugios metalinės sūpuoklės, kitur – tik metalinės skalbinių džiovyklų konstrukcijos. „Šiose gatvėse vaikams nėra kur pažaisti ar pasisupti, o vyresnieji tegali būriuotis prie laiptinių. Būtinos saugios, daugiafunkcės žaidimų aikštelės, pritaikytos įvairaus amžiaus grupėms. Jose galėtų būti žaidimų įrenginių mažiesiems, treniruoklių vyresniems vaikams, poilsio suoliukų. Tokios aikštelės taptų patrauklia visos šeimos laisvalaikio praleidimo vieta bei prisidėtų prie vaikų lavinimo, sveikos gyvensenos ugdymo“, – dėstė pašnekovė.

J. Kalačiovienė svarsto galimybę inicijuoti akciją – „Padovanokime Rokiškio vaikams lauko žaidimų aikšteles“. Pašnekovė tikisi, kad abejingi neliktų ir rajono verslo atstovai.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie