Juliaus Kalinsko/15min nuotr.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas reglamentuoja, jog tėvai ar kiti vaiko atstovai pasirūpina, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios būtinybės neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros. Todėl karantino metu rekomenduojama darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu, o nesant tokiai galimybei išduoti nedarbingumo pažymėjimą tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys mažus vaikus, kuriems reikia priežiūros:

Nuotolinis darbas – tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Nedarbingumo pažymėjimas – kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka.

Atostogos – tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.

Pagalba – vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir pan.

Pandemijos metu visoms Lietuvos mokykloms visas „Vyturio“ lobynas atveriamas nemokamai. „Vyturys“ – tai pirmoji lietuviška internetinė biblioteka vaikams ir jaunimui. Joje pateikiamos knygų, vadovėlių bei kitų skaitinių elektroninės versijos su užduotimis, taigi vaikai galės mokytis ir ruošti namų darbus namuose.

Greta ŠLIURPAITĖ

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZydraAs mama Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
As mama
As mama

Gali priziureti seneliai???? bet ar ne jie yra rizikingiausioje grupeje?

Zydra
Zydra

Tai va butent patys sau priestarauja.