V. Šapoka. ELTOS nuotr.

Finansų ministras Vilius Šapoka antradienį pristatė kartu su kitomis ministerijomis rengtą 6,3 mlrd. eurų investicijų planą, kuriuo per pusantrų metų siekiama investuoti į pažangias sritis.

„Kartu su „Investuok Lietuvoje“, ministerijomis, Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA) parengėme planą. Pagrindinis jo tikslas – sparčiai ir efektyviai investuoti į Lietuvos ekonomikos atsigavimą ir augimą, siekiant transformuoti į tvarią, inovatyvią ir aukštą pridėtinę vertę kuriančią ekonomiką“, – antradienį nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka.

„Iš viso numatyta per pusantrų metų – nuo šių metų liepos 1 dienos – investuoti 6,3 mlrd. eurų. Suplanuotos investicijos buvo 4,5 mlrd. eurų, papildomai yra skirta 1,8 mlrd. eurų – tai naujos lėšos tiek iš valstybės biudžeto, tiek iš Europos Sąjungos lėšų“, – pridūrė ministras.

Pasak ministro, vienas iš prioritetų yra investicijos į žmogiškąjį kapitalą. „Tai švietimo sistemos gebėjimo reaguoti į rinkos poreikius didinimas, didinamos švietimo sistemos galimybės per labai trumpą laikotarpį pasiūlyti rinkos poreikius atitinkančias mokymo ar studijų programas, diegti inovacijas į patį ugdymo procesą“, – sakė V. Šapoka.

Kita sritis – investicijos į skaitmeninę ekonomiką ir verslą. „Tai tradicinio verslo skaitmeninimas, paskatos verslui investuoti į naujų produktų kūrimą, verslo modelio adaptacija, pažangios industrijos rinkos dalyvių plėtra, skaitmeninės infrastruktūros plėtra, pavyzdžiui, investicijos dėl 5G ir kitų investicijų“, – kalbėjo ministras.

Viena iš svarbiausių sričių, pasak V. Šapokos, yra investicijos į inovacijas ir mokslinius tyrimus. Plane dėmesys taip pat skiriamas susisiekimo stiprinimui su tikslinėmis šalimis. „Turime užtikrinti susisiekimą – tai investicijos į Lietuvos susisiekimą su tikslinėmis šalimis, ypatingą dėmesį skiriant pasiekiamumui lėktuvais“, – kalbėjo ministras.

Taip pat siūloma investuoti į energetiką. „Tai, visų pirma, verslui aktualios infrastruktūros vystymas, energetikos efektyvumo didinimas, didesnis atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas ir didinamas energetikos sektoriaus konkurencingumas“, – sakė V. Šapoka.

Ministro teigimu, vienas investuotas euras iš 6,3 mlrd. eurų sumos atneš beveik dviejų eurų grąžą. „Tai yra ypač efektyvios investicijos, kuomet buvo diskutuojamos su visomis ministerijomis, buvo prašoma pateikti daug alternatyvų, daug projektų ir buvo atrenkama, atsižvelgiant į jų generuojamą grąžą šaliai“, – sakė V. Šapoka.

Ministras taip pat pakvietė visuomenę stebėti šį procesą ir teikti savo siūlymus.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie