V. Bičiūnaitės nuotr.

Barstytuvai – nuo 5 val. ryto

Antradienį nuo ankstyvo ryto kelių prižiūrėtojų barstytuvai kelius valė ir barstė visoje šalyje. Ypač stiprus snygis fiksuotas vakarinėje ir šiaurinėje dalyje: buvo barstomi ir valomi magistraliniai, rajoniniai ir krašto keliai.

Mūsų keturi barstytuvai išvažiavo į kelius 5 val. ryte. Nors oficialus žiemos sezonas kelininkams baigėsi balandžio 15 d., gamtos nepakoreguosi“, – sakė Laimis Magyla, AB „Kelių priežiūra“ Šiaurės regiono Rokiškio kelių tarnybos vadovas. Valytuvai ir barstytuvai buvo surikiuoti iš vakaro, nes orų prognozės rodė, kad antradienį darbo bus.

„Žiema sniego nedavė, tai gegužė atseikėjo. Dieną sniegas ištirps, nes žadama iki plius dešimties, bet ateinančią naktį bus apie nulį. Tad keliai gali būti slidūs. Per 11 metų mano darbo kelininku tokios gamtos išdaigos dar nebuvo. Gamta labai keičiasi: jei anksčiau pagrindiniai darbai būdavo gruodyje, sausyje – dabar nebežinai, kada sniego laukti. Juokaujam, kad pernai per Užgavėnes žiemą per stipriai išvarėm, šiemet vasaryje nebuvo ko varyt. Tad ji atsiėmė gegužės viduryje“, – šmaikštavo L. Magyla. Pasak jo, gausiausiai prisnigta šiaurės rytų regionuose.

Vartė medžius

Storas sniego sluoksnis ir antradienio naktį bei ankstyvą rytą siautėjęs didelis vėjas pridarė ir kitų eibių. Kelininkai iš pat ryto važiavo šalinti sniego neatlaikiusių ir ant kelių užvirtusių medžių, daugiausia eglių. Pranešimų apie medžius, užverstus ant kelio, ryte gauta iš Bradesių krašto, kelių Jūžintų seniūnijos vietovių.

AB „Kelių priežiūra“ vairuotojus įspėja laikytis saugaus greičio,  vairuoti atsargiai, laikantis atstumo iki priešais esančio automobilio. Esant ekstremalioms sąlygoms svarbu įsivertinti savo, kaip vairuotojo, patirtį ir gebėjimus kelyje.

Tarnybos praneša, kad šalyje vairavimo sąlygos sudėtingos, yra regionų, likusių be elektros.

Iškilus bet kokių su keliais susijusiais klausimų vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą tel. 1871.

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments