blank
15min. nuotr.

Atsižvelgiant į tai, jog sausio pradžioje viename Ukrainos paukštyne buvo patvirtintas paukščių gripo viruso protrūkis, uždrausta iš Ukrainos į Europos Sąjungos valstybes importuoti ar vežti tranzitu šviežią paukštieną ir jos produktus, termiškai neapdorotus paukštienos gaminius ir šalutinius gyvūninius produktus, gautus iš paukštienos arba kurių sudėtyje yra paukštienos. Tai pranešė Europos Komisija.

2020 m. Europos Sąjungos valstybėse užregistruotas 21 paukščių gripo židinys paukštynuose ar smulkesniuose paukščių auginimo ūkiuose, dėl ko sunaikinta beveik 280 tūkst. naminių paukščių. Lenkijoje nuo metų pradžios nustatyta 11 šios pavojingos ligos protrūkių (sunaikinta beveik 141 tūkst. kalakutų, vištų, ančių ir žąsų), Vengrijoje – 4 (sunaikinta 170 tūkst. kalakutų ir ančių), Slovakijoje ir Rumunijoje – po 2 protrūkius (sunaikinta daugiau kaip 40 vnt. ir 41 tūkst. broilerių) ir po 1 protrūkį užregistruota Čekijoje (nugaišinta 15 kalakutų ir ančių) bei Ukrainoje (sunaikinta 98 tūkst. broilerių).

Laukinėje faunoje nustatyti tik 2 paukščių gripo atvejai. Liga diagnozuota nugaišusiam vanagui Lenkijoje ir laukiniam vandens paukščiui – laukiui Vokietijoje, netoli sienos su Lenkija.

VMVT inform.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments