blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Iki šiol už teritorijos priežiūrą daugiabučių gyventojai mokėjo 1,90 Eur už butą per mėnesį. Nuo šiol mokės nebe už butą, bet, kaip numatyta Civiliniame kodekse, už buto bendrą naudingą plotą – vieno kvadratinio metro kaina sieks 0,0536 Eur per mėnesį.

„Įvedus naują tvarką daliai daugiabučių gyventojų teks mokėti mažiau, daliai – daugiau. Tarkime, vieno kambario 30 kv. m buto gyventojas per mėnesį mokės mažiau – apie 1,70 Eur, bet trijų kambarių, pvz., 64 kv. m, savininkui šis mokestis išaugs iki 3,40 Eur per mėnesį“, – paaiškino Rokiškio butų ūkio vyr. vadybininkė Janina Ruželienė.

Butų ūkis mieste prižiūri 80-ies daugiabučių namų teritorijas, o mieste iš viso yra apie 130 daugiabučių. Kiti yra sudarę individualias teritorijos priežiūros sutartis su įvairiais paslaugų teikėjais.

Rokiškio butų ūkis daugiabučių teritorijos tvarkymo paslaugoms teikti nuo šiol turės du rangovus – daugumą teritorijų kaip ir anksčiau prižiūrės „Rokiškio komunalininkas“, kitas – naujas rangovas iš Rokiškio – individualioji Lino Pauliuko įmonė. Tačiau jų paslaugų kaina tokia pati.

Kaip paaiškino J. Ruželienė, paslaugos teikėjas turi prižiūrėti žaliąją zoną – ją šienauti, kai žolė aukštesnė negu 10 cm, prižiūrėti ir karpyti gyvatvores, jeigu tokių yra, šluoti, sugrėbti ir išvežti šakas, lapus, šluoti ir rinkti šiukšles nuo asfaltuotos dangos ir šaligatvių, išvežti šiukšles, žiemą valyti sniegą, barstyti slidžią dangą.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Petras
Petras
2021 29 gegužės 8:07

Seniai taip mokėjimą už teritorijos tvarkymą reikėjo padaryti.

Ona
Ona
2021 27 gegužės 11:31

Šiandien Vilties gatvėje daugiau kaip pusvalandį stovėjo žoliapjovė-traktoriukas su įjungtu varikliu ir nebuvo jokio darbuotojo,ką apie tai pasakytų darbų sauga.

Ona
Ona
2021 27 gegužės 0:54

Savo darbovietės naują iškabą tai butų ūkis pasikabino,o kada pakabinsite jau daugiau kaip mėnuo pagamintą Vilties gatvęs 4 namo numerį? Matomai vėl reiks kreiptis pagalbos į žiniasklaidą,

Monika
Monika
2021 26 gegužės 23:38

Baisu Rokiškį, žolė didžiausia, laukia gal kada pienės nuzydės? Ar čia palaikymas Eurovizijoje Lietuvos atstovų, atsibuskit ji jau, baigės. Laikas pjauti žolę. Aišku pasiteisinimas netinkamos oro sąlygos, na o bet tačiau, reikia rasti išeitį, nes tikrai kaip dabar atrodo mūsų miestas, kažkas tragiško…

Janina
Janina
2021 26 gegužės 18:17

Ar bent turi proto tas kuris nesąmoningai skaičiuoja nuo buto kvadratų.Jei trijų kambarių bute gyvena 2 asmenys o 1 kambario bute gyvena 4 žmonės,tai kas daugiau per kiemą vaikšto,šiukšlina?Teisingiausias skaičiavimas nuo gyventojų skaičiaus,nes didesnėse šeimose yra vaikučių,tai gali daugiau pašiukšlinti,popierėlių pamėtyti.Na o pensininkams tai skriauda,kai kurie mažai išeina į kiemą o ir pensijos nedidelės.Ponai išrinktieji pagalvokite.

Aukštaitis
Aukštaitis
2021 26 gegužės 14:47

Kainas didina, o kiemai kaip džiunglės nieko nepjauna ir ale tvarko…