Asociatyvi nuotr.

Gyvenimas – be adreso

Rokiškėnas A. Z. prieš daug metų pasirinko asocialų gyvenimo būdą. Jis – vienišas benamis, besiblaškantis palei žmonių susibūrimo vietas, kuriose tikisi išprašyti pinigų. Panašių į jį prašytojų mieste yra ir daugiau, bet su A. Z. susidūręs žmogus jo niekada nepamirš dėl šio išvaizdos ir smarvės. Anksčiau, kai policijos komisariate dar veikė areštinė, benamis joje, galima sakyti, apsigyvendavo: vos išleistas į laisvę po administracinio arešto, jis stengdavosi kuo greičiau sugrįžti atgal. Būta metų, kai A. Z. areštinėje praleido po 300 parų. Areštinė jo namais tapdavo kiekvieną žiemą. Neretas svečias šis benamis ir daugiabučių laiptinėse.

Panaikinus areštinę, policija A. Z. gabendavo į Panevėžį. Iš šio miesto areštinės išleistas rokiškėnas laikinai įgijo naujas išmaldos „ganyklas“: vyro nepažįstantys panevėžiečiai iš pradžių jam buvo dosnūs. Tačiau jo atgrasanti išvaizda, nuolatinis šmėžavimas maldaujant pinigų greitai atvėrė akis ir panevėžiečiams. Maža to, rokiškėnas susidūrė su Panevėžio benamiais, kurie svetimkraščiui, užėmusiam jų zonas, pagrasino nešdintis.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
vietineSmalsutis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Smalsutis

Straipsnyje paminėtas rokiškėnas nors savartynų nedaro. Yra penkiasdešimtmetis, kuris nuolat lankosi tame pačiame prekybos centre su taros pridavimo kvitais. Tas tai prie metereologinės aikštelės Kauno g. 50a tris savartynus padarė, prinešė visokių maišelių, patalynių, terorizuoja gyventojus.

vietine
vietine

daro,įlenda į laiptinę pamiegot,rėkia,tuštinasi ten kur guli,rūko,šiukšlina… Policiją tenka kviesti net kelis kartus per vieną naktį