J. Kačerausko nuotr.

Parama bus mokama ūkininkams, iki liepos 2 d. pateikusiems paraiškas dėl patirtų nuostolių kompensavimo ir kurių dėl sausros patirti augalininkystės produkcijos nuostoliai sudaro ne mažiau kaip 30 proc. pareiškėjo bendros vidutinės metinės 2015-2017 m. produkcijos vertės pagal visus taisyklėse nurodytus augalus. NMA iki liepos 26 d. į 17 tūkst. ūkio subjektų sąskaitas perves 4,2 mln. eurų išmokų.

Likusiems dėl sausros patyrusiems nuostolių augalininkams kompensacinės išmokos bus mokamos, kai tik jie atsiųs reikalingus dokumentus ar bus išsamiau išnagrinėti pateikti duomenys, praneša NMA. Šiems augalininkystės sektoriaus atstovams NMA perves per 17 tūkst. eurų paramos.

Taip pat rugpjūtį NMA planuoja mokėti kompensacines išmokas gyvulininkystės ir paukštininkystės veikla užsiimantiems ūkio subjektams, jei tik jie tenkins ,,Pagalbos gyvulininkystės ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, patyrusiems nuostolių dėl sausros 2018 m., teikimo taisyklių“ reikalavimus. Planuojama, kad išmokų sulauks 48,8 tūkst. paramos gavėjų.

2018 m. sausros nuostoliams kompensuoti Žemės ūkio ministerija iš viso skyrė 8,5 mln. eurų.

Rokiškio miesto 521 gimtadienis 2

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie