Tomas ir Dangira Davainiai: jei turi tikslą ir jo sieki, tai ir pasieksi. R. Keliuotytės nuotr.

Viskas prasidėjo nuo galovėjų

Vienas didžiausių Rokiškio rajono augalininkystės ūkių, įsikūręs Panemunėlio seniūnijoje, atsirado atsitiktinai – nei Tomas, nei Dangira žemės iš nieko nepaveldėjo ir net neplanavo pradėti ūkininkauti.

Kaip Tomas apie save sako, jis – grynas miestietis, „asfalto“ vaikas, gimęs ir augęs Rokiškyje, tad ir apie ūkininkavimą nieko neišmanė. Tiesa, Dangira gimė ir augo Bajoriškio kaime, visai netoli nuo dabartinio ūkio. Bet ir ji savo ateities su ūkininkavimu nesiejo.

Nuo 16 metų draugavę jaunuoliai, vos pabaigę mokyklą, išvažiavo laimės ieškoti į užsienį, į Vokietiją. Ten įsidarbino dideliame mėsinių galvijų galovėjų ūkyje. Iš užsienietiško uždarbio pirmiausia Panemunėlio seniūnijoje nusipirko sodybą su 25 ha žemės sklypu. Tik ūkio dar neplanavo. Po to sugalvojo į Lietuvą atsigabenti čia dar retenybe buvusių galovėjų. „Įsigijom 33 galvijus. Pasisekė, nes tuo metu jiems pirkti gavom 50 proc. valstybės paramą. Atsigabenom galovėjus į sodybą ir galvojom ją kam nors išnuomoti, kartu ir galvijus prižiūrės. Nuo to viskas ir prasidėjo“, – ūkininkavimo pradžią prisimena T. Davainis.

Įsigiję galvijų suprato, kad trūksta žemės – pradėjo ją supirkinėti ir 2005 m. įregistravo ūkį. „Iš pradžių ūkyje negyvenome, turėjome butą Rokiškyje ir iš ten važinėdavome. Paskui supratome – nieko iš to nebus, negali savo ūkyje lankytis kaip svečias“, – prisimena pirmuosius ūkininkavimo metus ir Dangira.

Taip šeima persikėlė į ūkį ir šios veiklos ėmėsi rimtai.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie