Ūkininkas Virginijus Andriukaitis rodo laukus, kuriuose kadaise augo grūdinės kultūros, o dabar tebetelkšo vanduo. R. Keliuotytės nuotr.

Melioracijos brokas ar drėgnų metų palikimas?

Kadaise šiame lauke ūkininkas augino kviečius, rapsus, grikius, miežius, tačiau šiais metais vargu ar čia banguos pasėliai.

„Pernai gausus lietus užmerkė daug žemės, tačiau šiemet vanduo nuslūgo, o šiame lauke – ne. Tai ne pernykščių drėgnų metų palikimas, tai dėl prastai atliktų melioracijos darbų“, – įsitikinęs ūkininkas.

Dar 2014 m. V. Andrikaitis pasisamdė Rokiškio rajone dirbančią Valentino Daščioro bendrovę numelioruoti šį lauką. Darbai buvo atlikti, darbų priėmimo aktas pasirašytas, pinigai sumokėti. Ūkininkas rodo tiek aktą, tiek sąskaitą faktūrą – mokėta dar litais. Už drenažo rinktuvo ir sausintuvų įrengimą V. Andriukaitis sumokėjo V. Daščioro bendrovei 5130,40 Lt.

„Kai priiminėjau darbus atrodė, kad viskas gerai. Be to, po melioracijos darbų turi praeiti bent pora metų, kol vanduo susiieško kelią. Šiuo atveju vanduo, kaip matot, kelio nesurado. 2015-ieji buvo labai sausi, 2016-aisiais sklypas jau buvo drėgnokas, bet tais metais palydavo, galvojau, normalu. Na, o pernai vanduo visiškai apsėmė lauką, tačiau visi ūkininkai vargo, galvojau, tokie metai, ką darysi, nuslūgs, bet vanduo niekur nedingo, o šiais metais jau formuojasi pelkė“, – pasakoja ūkininkas.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie