Ūkininkas Ričardas Valiulis

Rajono ūkininkai aktyviai rengiasi susitikimui su naujuoju žemės ūkio ministru Broniumi Markausku ateinantį antradienį. Posėdin buvo susirinkusi Lietuvos ūkininkų sąjungos rajono skyriaus taryba, žemdirbiai seniūnijose svarsto, kas jiems aktualiausia ir būtina akcentuoti ministrui.

Dukrą išgąsdino laiškas

Ūkininkas Ričardas Valiulis iš Rokiškio kaimiškosios seniūnijos teigia gerai apmąstęs, kokią problemą išsakys ministrui. Jis, kaip ir daugelis kitų vietos žemdirbių, turi nemažai sopulių, bet vienas nutikimas visai šeimai sukėlė tikrą šoką, nuo kurio atsigauti iki šiol negali.

Prieš Kalėdas ūkininko dukra Gerda gavo Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) raštą. Atėjo nešina tuo laišku, drebančiomis rankomis: ją įtaria nusikalstama veikla, esą paramos įgyvendinimo taisyklių nesilaikyta.

Agentūros rašte teigiama, kad, vertinant 2016 m. lapkričio 9 d. pateiktą mokėjimo prašymą, kilę įtarimų, jog, įgyvendindami projektą, pareiškėjai galėję pažeisti Įgyvendinimo taisyklių sąlygas. Paaiškinta, kad parama neteikiama, jei nustatoma, kad pareiškėjas dirbtinai sukūrė tokiai paramai gauti reikalingas sąlygas. Primenama, kad yra Dirbtinai sukurtų sąlygų paramai gauti nustatymo metodika, ją patvirtino Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras 2014 m. lapkričio 27 d. įsakymu. O įtarimų gali kilti gavus informacijos iš Europos Komisijos, Europos Audito rūmų ar kitų institucijų ar asmenų, taip pat iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos.

Taigi agentūra ne vėliau kaip per 20 darbo dienų atliks tyrimą, o kol tas tyrimas vyksta, yra sustabdomas paramos gavėjo pateiktų mokėjimo prašymų nagrinėjimas ir lėšų išmokėjimas. Paskui bus priimtas sprendimas dėl sankcijų.

Ką tai reiškia ūkininkui? Tai, kad jis nebegauna planuotų lėšų, o juk paimtos paskolos, investuoti pinigai, kaupiasi delspinigiai, taigi ūkiui gresia bankrotas. Ūkininko dukra graužiasi, kam apskritai ėmėsi ūkininkauti, geriau, kaip ir daugelis jaunų žmonių, būtų išvažiavusi dirbti užsienin…

Plačiau skaitykite ketvirtadienio  „Gimtajame…“

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie