Be priežiūros rusenantis laužas gali sukelti gaisrą.Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos archyvo nuotr.

Artėjant šv. Velykoms žmonės suskumba tvarkyti aplinką. Šiuo metu Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai itin akylai stebi aplinką ir pataria tvarkytis atsakingai. Keletas ugniagesių patarimų padės šventes sutikti saugiai:

  1. Išsirinkite vietą laužui (laužavietę, dirbamą žemę ir pan.), kad iš jos liepsna negalėtų plisti į šalis, ne arčiau kaip 30 m nuo statinių, 50 m nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos.
  2. Lauže galima deginti tik sausą žolę, nendres, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės liekanas, nukritusius lapus ar kitas nuokritas, nulūžusias ar nugenėtas šakas, medieną ir medžio anglį. Draudžiama deginti bet kokias buities, pramonines ir kitas atliekas, taip pat medieną, apdorotą cheminėmis medžiagomis (dažais, lakais, klijais, impregnuojamomis medžiagomis ir t. t.)
  3. Pasirūpinti priemonėmis, kurios padėtų užgesinti laužą esant būtinybei ar baigus kūrenti (kastuvas, vandens talpykla ir pan.).
  4. Nepalikti be priežiūros besikūrenančios laužavietės.
  5. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti!

Kadangi lietuviai per šventes mėgsta gaminti patiekalus lauke, reikėtų prisiminti, kad šašlykinės, kepsninės, rūkyklos, buitinės krosnelės, lauko židiniai leidžiami naudoti ne arčiau kaip 6 m nuo statinių.

O jei pritrūks atsakingumo, gresia Administracinių nusižengimų kodekso sankcijos nuo 10 iki 1 tūkst. 200 eurų.

Virgilijus Kulikauskas
Valstybinės priešgaisrinės
priežiūros poskyrio inspektorius

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: