VMI. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Gyventojai, kurie dėl 2019 m. eitų pareigų privalo pateikti duomenis apie turtą, iki gegužės 4 d. privalo užpildyti metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (forma FR0001). Duomenų pateikimo forma ir pildymo tvarka nesikeitė, juos pateikti galima per elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Iš viso Panevėžio ir Utenos apskrityse turto (o kartu ir pajamų) deklaracijas iki nurodyto termino privalo pateikti 10,5 tūkst. gyventojų, tačiau iki šios dienos tai padarė tik 26 proc.

Lietuvoje ir užsienyje 2019 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą privalo deklaruoti politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių įstaigų (ir jų padalinių), valstybės ir savivaldybių įmonių, taip pat akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių (jei akcininkė yra valstybė ar savivaldybė) bei viešųjų įstaigų (jei steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai, antstoliai, prokurorai, kiti asmenys, išvardinti Gyventojų turto deklaravimo įstatyme (GTDĮ).

Deklaravus turtą jokių papildomų mokestinių prievolių neatsiranda.

Pagal GTDĮ valstybės politikų, tarnautojų, pareigūnų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų bei jų šeimų narių deklaracijų išrašų duomenis Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), patikrinusi duomenų teisingumą, įpareigota paskelbti viešai iki spalio 1 d.

VMI inform.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie