Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras. N. Šulcienės nuotr.
Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras. N. Šulcienės nuotr.

 

 

Rudeniui įpusėjus pats metas suvesti rezultatus, kiek Rokiškis sulaukė svečių. Domėjomės, kas labiausia žavi atvykstančiuosius ir ką galėjome jiems pasiūlyti.

Pasak Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro (toliau – centras) specialistės amatams ir turizmui Loretos Araminienės, pirmąjį metų ketvirtį į centrą pasiteirauti, ką Rokiškyje pamatyti, kur papramogauti, užsuko 427 lankytojai, antrąjį – 1 tūkst. 1. Trečiojo ketvirčio rezultatai dar nesuvesti, tačiau lankytojų skaičius didžiausias, nes buvo vasaros metas.

„Turistų srautams labai daug įtakos turi metų laikai, – sakė pašnekovė. – Atėjus žiemos sezonui, lankančiųjų Rokiškį labai sumažėja. Pagrindiniai mūsų svečiai yra iš Latvijos. Buvo atvykusiųjų ir iš Pietų Afrikos Respublikos. Šiais metais išryškėjo nauja tendencija – dauguma svečių yra pavieniai keliautojai arba nedidelės grupės. Didelių turistų grupių, kaip būdavo anksčiau, sulaukiame mažiau.“

L. Araminienė sakė, kad turistinių maršrutų pasiūla yra pakankama, tačiau viską lemia patys turistai, jų norai. Dažnai būna, kad ateina žmogus ir sako turintis porą valandų, klausia, ką per tą laiką galėtų pamatyti Rokiškyje. Tuomet, žinoma, siūloma tai, kas yra arčiausiai: dvaras ir bažnyčia. Kartais pavyksta ir ilgesniam laikui tokius keliautojus sulaikyti, pasiūlyti pamatyti ne tik miestą, bet ir jo apylinkes.

Daugiau šeštadienio „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie