Redakcijos archyvo nuotr.

Daugėja

Kiek tiksliai turistų Rokiškyje apsilankė per praėjusius metus, sunku pasakyti, nes ne visi kreipiasi į Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centrą (TTAIKC). Vis dėlto iš atskirų turistinių objektų surinkta informacija rodo, kad turistų daugėja, sako centro l. e. p. direktorės Jandros Kovalevskės. „Pernai į mūsų centrą kreipėsi 7 380 turistų, tai 43,1 proc. daugiau nei 2016 m., kai buvo užfiksuoti 4 196 lankytojai. Bet tai neatspindi viso turistų srauto, šiais laikais dauguma keliauja savarankiškai, patys internete susiranda informaciją ir vyksta tiesiai į juos dominantį objektą, aplenkdami turizmo centrus“, – teigia J. Kovalevskė.

Rokiškio kraštas domina ne tik Lietuvos ir kaimyninės Latvijos turistus. TTAIKC duomenimis, pernai čia lankėsi turistai iš Izraelio, Didžiosios Britanijos, Danijos, Lenkijos, Bulgarijos, Portugalijos, Italijos, Japonijos ir kitų šalių.

Pasak J. Kovalevskės, nė vienas į mūsų kraštą atvykęs turistas neaplenkia miesto pasididžiavimo – Rokiškio dvaro ir bažnyčios, o pastaraisiais metais vis daugiau jų užsuka ir į Ilzenbergo bei Gačionių dvarus. „Turistus taip pat domina tapytos langinės, Bajorų lėlių namai-muziejus, Laimutės Sadauskienės šakočių edukacijos – apie visus minėtus objektus jie jau būna nemažai girdėję“, – pastebi J. Kovalevskė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie