Rugsėjo 14 d. Rokiškio neįgaliųjų draugijos patalpose vyko apskritojo stalo diskusija. N. Šulcienės nuotr.
Rugsėjo 14 d. Rokiškio neįgaliųjų draugijos patalpose vyko apskritojo stalo diskusija. N. Šulcienės nuotr.

 

Rugsėjo 14 d. Lietuvos žmonių su negalia sąjungos inicijuota socialinė akcija „Mes esame“ sulaukė atgarsio ir Rokiškyje. Čia Neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys pakvietė gausų būrį rajono nevyriausybinių organizacijų atstovų į apskritojo stalo diskusiją.

Pagrindinis šios akcijos tikslas buvo atkreipti dėmesį į nepritaikytą gyvenamąją, viešųjų erdvių ir transporto infrastruktūros aplinką, kuri išstumia neįgaliuosius iš viešųjų erdvių, užkerta kelią jiems į visavertį išsilavinimą, apriboja arba visiškai užkerta galimybes dirbti.

Diskusiją pradėjęs A. Veikšys apgailestavo, kad iš visų Lietuvos neįgaliųjų organizacijų į tokią diskusiją pakvietė tik 11.

Šešiuose rajonuose vyko objektų patikra – kaip visuomeninės paskirties pastatai pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, penkiuose miestuose buvo organizuotos neįgaliųjų kelionės po miestą, muziejus, parduotuves, atkreipiant dėmesį į galimybes ten patekti neįgaliojo vežimėliu.

Informaciją, kas yra daroma ir jau padaryta nors minimaliems neįgaliųjų poreikiams patenkinti, pateikė Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė. Pranešėja akcentavo, kad labai svarbu, jog neįgaliųjų poreikiams pritaikyti objektai būtų efektyviai naudojami, nestovėtų užrakinti.

Daugiau šeštadienio „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie